Čína podniká vážné přípravy na horkou válku s USA

Čína podniká vážné přípravy na horkou válku s USA

Čínská vláda společně s čínskou armádou vyvinula strategii k protiváze nadřazenosti Spojených států.      

Japonská zpravodajská agentura Kyodo News zveřejnila interní dokument, jehož ustanovení poskytuje Číně příležitost k „překonání“ oslabujícího státu. Dokument také poskytuje příležitost k řešení konfliktu a vyhrání války se Spojenými státy.Podle tohoto dokumentu se předpokládá, že rizika vojenské konfrontace mezi Spojenými státy a Čínou dramaticky vzrostly. Stručně řečeno, nejenže má Peking v úmyslu bránit Čínu – Čínská lidová republika chce napadnout americkou nadvládu na moři, aby získala kontrolu nad námořními obchodními trasami.

Deníky Kyodo News a Japan Times uvedly s odkazem na dokument, že Čína se připravuje na rozšíření své vojenské přítomnosti a vlivu daleko od svých hranic. Novináři poukazují na to, že Čínská lidová osvobozenecká armáda se zaměřovala na obranu pobřeží, zatímco v nové době musí armáda posílit své schopnosti na zemi, na moři a ve vzduchu.

Čínská armáda bude poslouchat rozkazy od čínského prezidenta Xi Jinpinga. Západní pozorovatelé se domnívají, že čínský vůdce rozhodně přispěl k novému cíli čínských ozbrojených sil.

S největší pravděpodobností bude Washington hledět na tyto změny v čínské politice prostřednictvím své hranice proslulé americké výjimečnosti. Až donedávna to byly jen Spojené státy, které mohly diktovat celému světu na základě svých národních zájmů, které je Washington připraven bránit pomocí vojenské síly.

Strach z čínské expanze je důležitým prvkem amerického vojensko-průmyslového myšlení, ačkoli to není tak nápadné na pozadí protiruské hysterie ve Spojených státech.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*