Čína je údajně schopna zničit veškeré americké kosmické zařízení

Čína je údajně schopna zničit veškeré americké kosmické zařízení

Bývalý ředitel Agentury pro americkou protiraketovou obranu prohlásil, že Čína rozvíjí svůj raketový program, který by umožnil v zemi zničit „téměř všechny americké vesmírné zařízení.“

Během svého středečního projevu, Trey Obering, generál ve výslužbě varoval  před rostoucí vojenskou silou Pekingu.

„Věřím, že Čína soupeří se Spojenými státy, konkrétně s našimi strategickými ISR (zpravodajstvím, sledováním a průzkumem), našimi projekčními schopnostmi a našimi technologickými výhodami s jejich raketovým programem,“ řekl Obering publiku v Hudson Institute ve Washingtonu.

Čína úspěšně otestovala hypersonický letoun schopný nést jaderné hlavice Foto: PressTV
Čína úspěšně otestovala hypersonický letoun schopný nést jaderné hlavice Foto: PressTV

V roce 2007, čínská armáda ukázala, že může cílit na satelity obíhající blíže Země za pomocí jejich proti-satelitního systému, a teď mají schopnost ničit americké vesmírné prostředky, podle bývalého amerického úředníka.

Popisujíc Činu a Rusko jako „stále sofistikovanější hrozbu,“ vysloužilý generál poukázal na čínský vývoj protilodních střel středního doletu, nazvaný DF-21, který je údajně „jasně a konkrétně zaměřen“ na americké bojové skupiny.

„Tato raketa je impozantní hrozbou, která představuje velmi pokročilou technologii,“ uvedl Obering.

Bývalý generál dále uvedl, že čínský nadzvukový kluzák WU-14 byl úspěšně testován již dříve v tom roce, a že může cestovat 10 krát rychleji, než je rychlost zvuku.

„S charakteristikami velmi vysoké rychlosti a manévrovatelnosti, by to byla velmi impozantní výzva pro kterýkoliv letecký a raketový obranný systém,“ uvedl.

Po zkoušce, čínské ministerstvo obrany oznámilo, že „plánovaný vědecký výzkum a experimenty na čínském území jsou normální, a že zkoušky nejsou zaměřeny na jakoukoliv zemi nebo na konkrétní cíle.“

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*