Čína bude pomáhat syrské armádě

Čína bude pomáhat syrské armádě

Čína tvrdí, že bude poskytovat syrské armádě „lékařský a odborný ošetřovatelský výcvik,“ a nabádá k politickému řešení konfliktu v arabské zemi.          

Ve zřejmém kroku podpořit syrskou vládu, čínské ministerstvo obrany ve čtvrtek oznámilo, že armáda bude poskytovat školení pro syrské ozbrojené síly na čínské půdě.

„Čínská armáda bude poskytovat syrské straně lékařskou a odbornou ošetřovatelskou přípravu,“ uvedl mluvčí ministerstva obrany Wu Qian během měsíčního brífinku s novináři s tím, že mise má za cíl „zmírnit humanitární krizi v Sýrii.“

Wu uvedl, že Čína již byla zapojena do aktivit, které pomáhají snižovat humanitární utrpení syrského lidu“ tím, že dodávala syrským úřadům zdravotnickou techniku a léky.

„Čína tlačí na politické řešení syrského konfliktu a vždy byla pro nezávislost Sýrie,“ uvedl Wu a dodal: „Čína a Sýrie si vždy navzájem pomáhali.“

Čína je klíčovým zastáncem syrské vlády od března 2011, kdy začal konflikt. Peking také podpořil ruskou leteckou kampaň proti Takfiri teroristům v Sýrii a uvedla, že by souhlasila s jakoukoli iniciativou, která by upevnila územní celistvost Sýrie.

Státní čínská média uvedla, že čínský vojenský představitel Guan Youfei byl minulý týden v Damašku na setkání s ministrem obrany Sýrie. Během setkání, Guan vyzval o užší vojenské vazby se syrskou vládou, píše se ve zprávě.

Oznámení čínského ministerstva obrany přišlo pár dní poté, co se vynořilo trýznivé video ukazující 4letého chlapce pokrytého krví a prachem po náletu v severozápadním městě Aleppu.

Čínská státní televize zpochybnila pravost záznamu. Televize tvrdí, že klip může být zfalšován jako součást západní „propagandistické války“ proti syrské vládě.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Mluvčí čínského ministerstva obrany Wu Qian Foto: PressTV)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Komentář “Čína bude pomáhat syrské armádě

  • Myslím, že je dobře, že Čína podpoří Sýrii, nebot nyní podřebuje i Rusko pomoc, kdy Turecko v padlo do Sýrie. Už nejde jen o Sýrii ale o celý svět, třetí světová již dávno začala a padne-li syrský režim, změní se celý Blízký východ v islámský chaos ovládaný šariou a všehoschopnými Amíky!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*