Čína a Rusko představují záruku světového míru

Čína a Rusko představují záruku světového míru

Na světě jsou jen dva státy, které dokáží ochránit celosvětový mír. Nebýt Ruska a diplomatického jednání prezidenta Vladimira Putina, tak by ukrajinský konflikt přerostl v plošnou válku v celé Evropě.

Rusko představuje svým způsobem pevnou hráz před rozpínavostí agresivního paktu Severoatlantické aliance, která se neustále rozšiřuje a to čím dál tím blíže k hranicím Ruské federace. To samozřejmě představitelé Ruska sledují s velkou nedůvěrou, neboť Severoatlantická aliance se celé roky dušovala, že NATO je jen obranný pakt. Ale realita je poněkud jiná. NATO není obranným paktem, ale v poslední době spíše útočným. Stačí zapátrat v paměti, kolik suverénních států v minulosti Severoatlantická aliance pomohla vojensky napadnout.

Ale nejen Rusko představuje vážného konkurenta Severoatlantické alianci a Spojeným státům. I Čína, která je neustále v západních médiích dehonestovaná, představuje vůči Spojeným státům a zároveň i vůči Japonsku pevnou mírovou hráz. Stačí si připomenout aktuální situaci v Jihočínském moři, kde se USA pokoušejí o námořní blokádu Číny. A proč se USA tak hořečně snaží o námořní blokádu Číny? Odpověď je jednoduchá. Čína se stala největším dovozcem ropy a dokonce předstihla USA, což pro Spojené státy představuje vážné ohrožení petrodolaru.

Zlatý drak (aeronet.cz)
Zlatý drak (aeronet.cz)

A zřejmě právě proto Spojené státy začaly pomalu obkličovat v Jihočínském moři uměle postavené ostrovy, které tam má Čína naprosto legálně postavené, neboť na tomto místě zasahuje do oblasti kontinentální čínský šelf. I tento konflikt v Jihočínském moři může v konečném důsledku přerůst v konflikt celosvětový, neboť USA si dělají neustále vojenské nároky na prostor, který vlastní Čína. A Čínská lidová republika se nevzdá svého území, které jí právem náleží!

Zlatý čínský bullion (aeronet.cz)
Zlatý čínský bullion (aeronet.cz)

Také nesmíme opomenout, že Čína je neprávem Západem obviňována z rozpoutání měnové války, když tři dny po sobě devalvovala juan. Je důležité se zmínit, že devalvace juanu nejvíce ublížila americkému dolaru. Naopak v budoucnu to bude mít pozitivní vliv na čínskou ekonomiku.

Kdyby nebylo silné diplomacie Ruska, tak by se z občanské války na Ukrajině stal konflikt, přesahující plošnou válku v Evropě. A nebýt diplomacie Číny, tak tak by se nejen USA čím dál tím více přibližovaly k územím, které  náleží jiným státům. A proto i z lokálního konfliktu v Jihočínském moři by se mohl stát konflikt celosvětový.

A proto jsem toho názoru, že Čína a Rusko jsou zárukou světového míru.

 

 

Petr Cvalín

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Čína a Rusko představují záruku světového míru

  • JL ma pravdu, zapadu je diplomacie ukradena. Porusuje zakony, smlouvy i nepsana pravidla. Lze a zamlcuje pravdu a udalosti v mediich ktera vsude ovlada.
    Ten otres se blizi v Syrii, kde zfetovani a zdrogovani zoldneri zapadu budou bojovat za prolhanou a fasistickou risi zla USA a jejich NATO lokaju, kde je i CR. USA chteji prosadit NWO, tj. zachovat jejich unipolarni svet, ve kterem existuji jenom USA a ostatni jsou jejich lokajove – ostatni zeme jako je CR na kterych budou parazitovat.
    USA vidi ve falesnem obvinovani Syrie prilezitost vyzvat Rusko a jejich spojence zatim neustalymi hrozbami a ted i stahovanim veskereho vojenskeho potencialu USA a NATO ve stredozemi demonstruji pripravenost k utoku a k valce.
    Konflikt muze prerust v nuklearni, kde nikdo nemuze zvitezit. Valecni stvacove jsou na koni a nikdo je neudrzi, nikdo nebude protestovat, protoze ovladaji vsude politiky i media.Proto svetova verejnost vubec nevi, co se ve skutecnosti odehrava za divadlo a podvod. Az na 4 zeme jsou media vsude cenzurovana, nikde se nepise co rekli Rusove v Rade bezpecnosti. Vse je nam zatajovano, abychom nevedeli, ze je vse nainscenovane zapadnimi tajnymi sluzbami jako kauza Skripal i chemicke utoky teroristu v Syrii.

  • Nebýt silné diplomacie ? Z diplomacie si amici nic nedělaji, to není vůbec o diplomacii, oni se jich totiž bojí. Vědí, že většína jejich „aliance“ jsou spíš vazalové/otroci, kteří jim s radostí podkopnou nohy a budou se dívat jak padají, jen co k tomu budou mít příležitost. Proto si nemůžou dovolit přímý kontakt se silným protivníkem, jejich aliance je totiž skleněná hračka co by se rozbila při prvním velkém otřesu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*