Cílem falešných zpráv o hladovění v syrské Madáji, je démonizovat vládu

Cílem falešných zpráv o hladovění v syrské Madáji, je démonizovat vládu

Syrský velvyslanec při OSN prohlásil, že mediální zprávy o hladovějících civilistech v jihozápadním městě Madája byly vykonstruovány v pokusu očernit vládu prezidenta Bašára Asada.

„Ve skutečnosti, neexistuje žádné hladovění ve městě Madája,“ řekl Bašár Džafarí novinářům v sídle OSN v New Yorku, kde se sešla Rada bezpečnosti OSN k diskuzi o humanitární krizi v Sýrii.

Džafarí řekl novinářům, že za vykonstruováni těchto lží a obvinění jsou zodpovědné katarská stanice al-Džazíra a saúdská stanice al-Arabiya.

Velvyslanec uvedl, že nepravdivé údaje o hladomoru v syrském městě jsou zaměřeny na „démonizaci“ Damašku a k „torpédování“ mírových jednání, které se mají konat 25. ledna ve švýcarském městě, Ženevě.

Bašár Džafarí Foto: AP
Bašár Džafarí Foto: AP

Syrský diplomat také uvedl, že pomoc určená v říjnu pro město Madája, byla vypleněna teroristickými skupinami a prodávána civilistům za vysoké ceny.

„Syrská vláda není a nikdy nebude vyvíjet žádnou politiku hladovění na své vlastní lidi,“ uvedl velvyslanec a dodal, že „teroristé kradou humanitární pomoci.“

Konvoj 44 nákladních vozů naložených s potravinami, dětskou výživou, přikrývkami a dalšími zásobami v pondělí přijel do Madáji. Ekvivalentní část podpory se také dostala do dvou dalších obklíčených měst Foua a Kefraya.

Syrská vláda nedávno souhlasila s cílem usnadnit tok humanitární pomoci do města Madája, které bylo dějištěm zuřivých střetů mezi pro-vládními silami a islámským státem.

Místí obyvatelé sdělili libanonské stanici al-Manar TV, že teroristické skupiny uskladnily balíčky pomoci pro město Madája a prodávaly je místím lidem za přemrštěné ceny.

Podle OSN, až 4,5 miliónů lidí žije v obtížně přístupných místech Sýrie, která čelí smrtícímu konfliktu od března 2011.

Více než 260.000 lidí přišlo údajně o život, zatímco milióny dalších byli nuceni opustit své domovy kvůli násilí.

 

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*