CIA je největší organizací zabývající se obchodem s drogami, varuje odborník

CIA je největší organizací zabývající se obchodem s drogami, varuje odborník

CIA je již desítky let jednou z největších nezákonných organizací zabývajících se nelegálním obchodem s drogami na světě, varoval přední americký analytik.                        

Centrální zpravodajská agentura se začala zabývat obchodováním s drogami již od doby, kdy byla v roce 1947 špionážní agentura založena, tvrdí novinář a politický analytik Stephen Lendman.

Deník PressTV píše: „Má ve svém rozpočtu miliardy dolarů a to již díky tomu, že celosvětově provádí špinavosti .. a získává více peněz tím, že obchoduje s drogami a prodává je lidem, kteří ubližují sami sobě tím, že je užívají,“ uvedl Lendman.

Juan Pablo Escobar, syn Pabla Emilia Escobara Gaviria, kolumbijského drogového lorda, který byl jedním z nejbohatších zločinců v historii, tvrdí, že jeho otec „pracoval pro CIA“V nové knize „Pablo Escobar In Fraganti“ Escobar vysvětluje, že jeho „otec pracoval pro CIA prodáváním kokainu k financování boje proti komunismu ve Střední Americe.“

„To, co CIA dělala, bylo kupování kontrol, aby dostala drogy do své země a získala báječné dohody,“ tvrdí.

„On nevydělal peníze sám, ale s americkými agenturami, které mu umožnily přístup k těmto penězům. On měl přímé vztahy se CIA,“ tvrdí jeho syn Escobar, který žije pod pseudonymem Juan Sebastián Marroquín.

„Můj otec měl aktivní účast, mezi nimi i s americkou CIA,“ uvedl v nedávném rozhovoru.

Údajná role CIA v obchodování s kokainem do Spojených států byla odhalena v roce 1996 kontroverzním investigativním vyšetřováním „Dark Alliance“ novinářem Garym Webbem pro San Jose Mercury News.

Vyšetřování ukázalo vazby mezi CIA, nikaragujskými rebely a drogovou epidemií, která pustošila černé komunity v USA od konce osmdesátých až do počátku devadesátých let.

Vyšetřování vyvolalo masivní protesty a slyšení Kongresu, stejně jako kritiku hlavních amerických médií, která diskreditovala zprávy Webb.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “CIA je největší organizací zabývající se obchodem s drogami, varuje odborník

  • Drogy, zbraně, ropa. To jsou hlavní zdroje příjmů elit USA, které rozhodují o tom, co se v USA děje. To také vysvětluje chování USA v celém Světě.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*