Chystáte se demonstrovat proti Babišovi a Zemanovi?

Chystáte se demonstrovat proti Babišovi a Zemanovi?

Pak byste měli vědět, co tím také podporujete. Proč? Proto! Protože je potřeba se podívat, když se za něco bojuje, také na to, kdo tyhle akce organizuje, komu jsou ku prospěchu a v co se postupně mění.

Ne všichni, kdo se jich zúčastňují, nebo se jich ještě hodlají zúčastnit a nechali se strhnout takřka revoluční náladou v boji proti Babišovi a Zemanovi, si uvědomují, komu a čemu svým postojem nahrávají. Možná to docela dobře nechápou ani někteří lidé, co se ochotně podílejí na jejich organizaci a netuší, že se stali jen loutkami, kterými je ze všech stran manipulováno. Alespoň tak to celé působí, když se člověk trochu podívá na sociální sítě, kde se demonstranti šikují a domlouvají.

Hlavní organizace demonstrací je oficiálně připsána na vrub aktivistce Šárce Fialové, která s nápadem na uspořádáním demonstrace prý přišla sama a spontánně. Dobře, pojďme alespoň na chvíli zkusit vrchní sluníčkářce tohle uvěřit. Nicméně to, že má možnosti všechno narychlo profesionálně zajistit, tomu věřit opravdu nejde. Víme, jak veškeré, skutečně lidové a občanské snahy, bez pořádného marketingového, technického a finančního zázemí, dopadají. Původní nápad slečny Šárky, zaplnit Václavák, se tak stává velmi riskantním podnikem, který může vyvolat ještě větší politickou krizi a nestabilitu, protože skuteční hybatelé událostí, číhají na každou příležitost a hrají o mnohem víc, než jen o zbavení se Babiše a Zemana.

Jedním z duchovních vůdců protestů je Martin Uhlíř, bývalý zastupitel Prahy10 za TOP 09, který se zviditelnil jako spoluorganizátor pražského Euromajdanu, působil nejdříve v iniciativě Chceme demokratickou Ukrajinu a veřejně podporoval banderovce z Pravého sektoru. Také je iniciátorem dopisu velvyslanci Shapirovi „U nás máte dveře otevřené, Andreji“, iniciátor petice proti průjezdu Nočních vlků, protestních akcí „Svědomí není na prodej“ proti příjezdu čínského prezidenta do Prahy a mnoha dalších akcí. Spolu s ním jsou organizátory protestů další lidé z iniciativy Open Doors (otevřené dveře), Politika a Svědomí (hlásící se k odkazu Václava Havla) a jiné občanské spolky a iniciativy, které jsou těsně ideově a pracovně navázané na nevládní organizace, jako Člověk v tísni, EEIC, o kterých byla po první demonstraci faktická zmínka, jako o spoluorganizátorech.

A pak jsou tu další spolky a politické nevládní organizace, think-tanky aj., které se ochotně zapojují do všech podobných akcí po celé Evropě a snaží se ovlivňovat veřejné mínění. Tady už začíná mít celé představení trochu jiný rozměr a dává tušit, jakým směrem se může zvrtnout, pokud mu podlehneme. Vidět to můžeme na příkladě pokusů o ovlivnění vývoje v Polsku a Maďarsku, sílícího potlačování svobody projevu a názorů občanů nesouhlasících s politikou unijního establishmentu v západních zemích a nyní naposledy třeba i v Makedonii. Příčiny jsou v každé zemi jiné, ale noty, jsou všude stejné a sledují stejné cíle. Směřování k většímu diktátu a totalitě v EU, oslabení národních identit a zničení suverenity evropských států. Nestabilita politické situace, občanské nepokoje a demonstrace uvnitř zemí tomu jen nahrávají.

Zpátky ale k domácím událostem. Na povrch totiž začínají vyplouvat důvody, proč politici a hlavně Bohuslav Sobotka, ke konci volebního období, vyvolali bezprecedentní politickou krizi. Jde prý o strach z odhalení velké korupce vlivových politických skupin v souvislosti s podnikem ČEZ a dalšího, tzv. politického podnikání ze současnosti i z minulých let. Oslabení „tradičních stran“ ve volbách, by znamenalo nejen snížení nebo ztrátu vládních pozic, ale i snížení počtu členů dozorčích rad, zmenšení vlivu a nakonec možnost, že všechno, co není rozhodně čisté, vyjde na veřejnost.Demonstrace za odvolání Babiše, se tedy začíná měnit ve vysokou politickou válku o přežití. Proto také snaha o vyšachování prezidenta Zemana a ústavní tanečky, kterými se političtí aktéři snaží vyvolat ještě hlubší krizi. Dovolím si k tomu připomenout, že během let, co tahle narychlo vytvořená Ústava ČR z roku 92 existuje, už došlo k tolika vládním a ústavním rozepřím, za všechny uvedu třeba rozhodnutí Nejvyššího soudu o imunitě poslanců, kteří vyměnili svůj mandát za trafiky ve státních podnicích. Je přinejmenším hodně podivné, že ještě není revidována a upravena, času na to ti, kdo teď nejvíc křičí, měli dost. Problém totiž není jen v samotném Zemanovi, ten ji zatím žádným způsobem neporušil a z minulosti je známo, že jeho předchůdci také váhali v několika případech s přijetím demisí nebo odvoláváním ministrů, ale v systému, kdy Ústava samovolně vede ke konfliktům a nemá hladká, jasně daná řešení. Tento stav tedy někomu velmi vyhovuje a odstranit Zemana, který do všeho, i do politických kšeftů, hodně vidí a sám se jich kdysi účastnil, je nasnadě.

Je také jasné, že by zase někdo rád omezil pravomoci prezidenta a nebo rovnou zrušil přímou volbu, tak, jak to už v roce 2013 chtěly ty stejné strany, jako dnes, čili TOP 09, ODS a ČSSD. Přesně ty, co v mají na svědomí po celá léta novodobé historie největší politické a korupční aféry v zemi. Tento politický klan je velmi vytrvalý a co se týká některých zájmů, obzvláště soudržný! Pak by si mohli v parlamentu za prezidenta zvolit nějakého kašpárka, který by jim vše odkýval, ničemu by nestál v cestě, a jeho role by byla jen reprezentativní. Všichni tři noví kandidáti, tedy pánové Hilšer, Drahoš a Horáček, kteří se přišli na demonstrace taky zviditelnit a přiložit pod kotel, by jistě některým politickým skupinám, naprosto vyhovovali.

Shrnuto závěrem, tenhle krizový stav, demonstrace a protesty, jsou ku prospěchu mnohým zájmovým skupinám a každá na nich potřebuje nějak participovat a ideově vydělat. Od levicových občanských aktivistů a jejich „spravedlivému boji“ a jedinému správnému názoru, že jediný Babiš je lump, přes politické neziskové organizace a jejich zájmy, vždyť i když si říkají neziskovky, tak byznys je byznys a co by asi tak všichni „sociální a gendroví inženýři“ dělali, kdyby třeba nemohli připravovat migrační programy a manifesty, nedej bože, kdyby k nám nedorazili žádní migranti, až po politické tradiční strany a jejich strach o koryta a o to, že se zavřou kohoutky a spadne klec!

Než tedy vyjdete zase rozčilení do ulic, zkuste se zamyslet, popřemýšlet, za co vlastně bojujete, koho a co tím podporujete. Ne všechno, co se tváří na první pohled jako jasná záležitost a spontánní projev, je jasné. Chce to zachovat chladnou hlavu a počkat, co všechno z jedné i z druhé strany, vyleze na povrch. Možná se budeme ještě všichni hodně divit! Všechny otázky v tomhle případě pak vyřeší, když ne kriminálka, tak jedině nastávající podzimní volby parlamentní a následně ty prezidentské.

demonstrace proti zemanovi

Odkazy:

http://zpravy.idnes.cz/demonstrace-andrej-babis-proc-proto-dbe-/domaci.aspx?c=A170510_170812_domaci_fer

http://www.hrebenar.eu/2015/02/martin-uhlir-s-banderovci-hanobil-pro-dmytro-jarose-vlajku-ceska/

https://www.pressreader.com/czech-republic/mf-dnes/20170513/281891593197453

http://zpravy.idnes.cz/rozhodnuti-nejvyssiho-soudu-o-propusteni-poslancu-z-vazby-kvuli-imunite-1ti-/domaci.aspx?c=A130719_122546_domaci_skr

http://www.ceska-justice.cz/2017/05/prehledne-prijetim-demise-ci-odvolanim-ministra-vahali-i-havel-klaus/

https://www.novinky.cz/domaci/308781-zeman-vydrazdil-politiky-chteji-mu-omezit-pravomoci.html
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Chystáte se demonstrovat proti Babišovi a Zemanovi?

 • Naši užiteční idioti pod vrchním velením štábu červených karet a některých našich aktivistů, za podpory většinou nemakajících sluníčkářů, pražské kavárny, mladých lidí, kteří vůbec neví, která bije a přitom slouží jedné veliké myšlence globalizace. Nejraději by tady strůjci, kterým se nepovedl týden neklidu tak vyvolali takový náš Majdan, nebo nějakou revoluci v ulicích a potřebují k tomu nemyslící kompars. Možná , že i mimopražští se zadarmiko dostanou do Prahy a někteří zasloužilí komparsisté budou odměněni. Nic nového pod sluncem. Za blbost se musí platit. A Bára Štěpánová z podřadné herečky se dostává do role aktivní zfanatizované vůdkyně, což bude asi její životní role. Škoda, že už nejezdí na koloběžce.

 • Pro následující volby musíme vyhodnocovat co strany a hnutí mají v programu a jak se staví k těmto otázkám:
  Nevolit nikoho, kdo chce:
  – Přijmout rychle EURO a zvýšit tím naší závislost na eurobyrokratech.
  – Podřídit se migrační hysterii a přijímat uprchlíky.
  – „Pálit mosty“ mezi naší zemí a Ruskem, Čínou a prohlubovat tím závislost na USA a EU.
  – Předat velení části nebo celé armády pod jinou armádu NATO.
  – Odmítá zvýšit moc lidu přijetím zákona o referendu.
  – Odmítá odvolatelnost politiků

  Jednoduše – nevolit nikoho, kdo leze do čehosi USA, NATO a EU. Jde o potápějící se loď, proč nezůstat na kraji, abychom včas z těchto struktur mohli utéci?
  Rád se některých výhod integrace zřeknu, když tím zachráním svobodu našeho národa.
  Uvědomte si, že je EU nereformovatelná a ty, kteří tvrdí opak prostě nevolte.

 • To, že se koalice rozpadne, bylo jasné už při jejím vzniku. Sobotka je bezpáteřní a šlo mu o koryto. Od počátku měl v úmyslu na ANO zaútočit před volbami. Je to politická špína a nic víc. Ostatní strany se přidávají, protože když odstraní Babiše, budou volní voliči, které by mohly získat. Babiš samozřejmě nikdy neměl být v politice, ale politické strany mu to svou naprostou neschopností umožnily. ODS představuje program, který chápu jako omluvu za to, co způsobila za své vlády a slib, že to změní. Slib, kterému nevěřím. TOP09 je díky Kalouskovi rovněž velmi pochybná. ČSSD je nevolitelná díky Sobotkovi a Chovancovi, kteří se jí zmocnili a likvidují demokracii – zatím ve své straně. KSČM rezignovala a jen si v klidu hlídá koryta. Lidovci okradli stát prostřednictvím nesmyslných restitucí. Koho volit? ANO určitě NE. ANO je majetek Babiše a je tvořeno shora dolů. Babiš o všem ve svém hnutí rozhoduje a ostatní jsou jeho užiteční idioti. Členství v ANO je diagnóza. Tak si vyberte.
  Sobotka hraje o to, že Babiše nechá během voleb zavřít, jako kdysi zavírali Sládka, když šlo o to, aby nezískal podporu voličů. Babiš není čistý, ale jde na trh se svou kůží. Sobotka je loutka Bakaly a dalších a pro koryto udělá cokoliv.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*