Chuligáni a vandalové ohroženým druhem! Teď je to samý umělec, performer nebo aktivista

Chuligáni a vandalové ohroženým druhem! Teď je to samý umělec, performer nebo aktivista

Dobrá zpráva! Na pořádného vandala či chuligána takřka nenarazíte. Teď je každý aktivista, umělec nebo performer, nejlépe všechno dohromady. A pokud kope za správnou stranu, může zasvinit Vltavu nebo ukradnout a zničit standartu.

Měl jsem vždy za to, že za každou blbost se platí, ale to už jsou zřejmě z módy. Jak asi víte, partička aktivistů zbarvila Vltavu chemikálií do ruda. Sice se jednalo o neškodnou látku, nicméně hasiči, policisté a kdoví kdo ještě, museli na místo logicky vyrazit.

A ačkoliv podle Povodí Vltavy se vylitím barviva do řeky aktivisté dopustili porušení zákona. „Povrchové vody a vodní toky jsou totiž chráněny zákonem a nesmí se do nich vlévat jakékoli látky, které by mohly ohrozit nebo zhoršit jejich jakost. „Včerejší vypuštění látky způsobující červené zabarvení vody do významného vodního toku Vltava je tedy porušením zákona bez ohledu na to, o jakou látku se jedná,“ ředitel sekce správy Povodí Vltavy Tomáš Kendík… za výjezd hasičů a policie tak v takovém případě nebude nikdo platit.“ (iDnes) …ani pykat, obrazně řečeno.

Jasná páka. Nikdo nebude platit. Jenom daňoví poplatníci, řekl by jeden idiot z Otrokovic. Ještě se divím, že si nepřihřál dršťkovou někdo seshora – třeba hlavní všudebylka z magistrátu – a nedeklamoval, že s tím spojené výdaje zaplatí on/a, nebo magistrát nebo stát! Asi tentokrát zaspal/a.

No ostatně, když můžou prakticky beztrestně ukradnout a zničit prezidentskou standartu (ať už je na Hradě Petr nebo Pavel) chulig… pardon, slavní performeři ze 100hoven (psal jsem zde) a znevažovat svými etudami soud za „potlesku“ paní soudkyně, tak takováto banalita nestojí za slovo.

Jen si říkám, že když vandalové a chuligáni se transformují v umělce a performery, v co se transformují umělci? V šašky a klauny? Když tak vidím Jana Hrušínského (a jeho vyznání lásky EU) nebo Vojtu Dyka (a jeho neklidné týdny), tak možná nejsem dalek pravdy. Omlouvám se těm skutečným.

(Foto: Václav Nývlt, Technet.cz)
Loading...

Podobné články

Komentář “Chuligáni a vandalové ohroženým druhem! Teď je to samý umělec, performer nebo aktivista

  • Z některých rádoby namyšlených umělců sálá tak silná negace a sprostota ve vyjadřování na veřejnosti až člověk kroutí jen hlavou, že takoví sprosťáci mají zelenou např. takovým prototypem je David Černý. U ostatních rádoby umělců, kteří se pletou do politiky člověk neví jestli to dělají ze své primitivnosti anebo ze své vypočítavosti, aby měli reklamu, protože i negativní reklama je reklama hlavně, že se o nich mluví. Zfanatizovaný umělec aktivista je např. Bára Štěpánová a ještě je k tomu drzá např. tím co vzkázala panu Suchému, který ji vtipně utřel. Ale vyhlášení týdnu neklidu nám předvedl také pěkné týpky, do kterých by to člověk neřekl. Myslím, že před volbama a zvláště před prezidentskýma volbama se tito zvláštní tvorové budou zase předvádět hlavně ve svých vulgaritách.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*