Chovanče, Sobotko, končíte jako Jakeš…

Chovanče, Sobotko, končíte jako Jakeš…

Po více než čtvrt století se náš režim vrátil jakoby kruhem ke způsobům před rokem 1989.

Po více než čtvrt století se náš režim vrátil jakoby kruhem ke způsobům před rokem 1989 a Ministerstvo vnitra přebírá úlohu státní represivní složky, která bude odhalovat, stíhat a jinak potlačovat protistátní živly, které nevěří v politiku tohoto státu, moudrého vedení jeho premiéra Sobotky, našim spojeneckým závazkům, kritizují pilíře naší svobody, demokracie a prosperity a zpochybňují naše pozici v boji proti ruskému expanzivnímu imperialismu a hegemonismu.

Když člověk poslouchá Bohuslava Sobotku a jeho nejvěrnější (jistě tam nepatří například Jaromír Tejc či Jiří Zimola), kterak obsahově nudným až sterilním způsobem vyjadřují oddanost všemu tomu, co náš lid zčásti pracující a zčásti parazitující získal a vydobil po roce 1989 a kdy poslouchá jejich nadšené přitakávání všemu tomu, co se děje v Bruselu, co říká Angela, či co říká Obama a zdá se i do budoucna krvavá Hillary, není v tom naprosto žádný rozdíl mezi tím, co bylo před rokem 1989 a dnes. Naopak. I ten Gustav Husák, v době, kdy mluvil z patra, byl mnohem lepší řečník a poctivě vzato i jeho napsané projevy uměl přečíst záživněji než Bohuslav Sobotka.

Husák vždy a všude zdůraznil naši oddanost a věrnost myšlenkám socialismu a přátelství se Sovětským svazem, Sobotka vždy a všude zdůrazňuje naši pevnou semknutost s Evropskou unií a zárukou míru a stability tj. Severoatlantickou aliancí vedenou USA, naším předním spojencem a přítelem.

Jsem samozřejmě vnímavý a chápu, že nebyl komunistický představitel jako komunistický představitel. Husák byl inteligentní, i když jsem ho přirozeně svého času nenáviděl, Štrougal byl zřejmě nejschopnější předseda vlády do dnešní doby. Levou zadní by zvládal problémy dneška. Jen se narodil do špatné doby a proto i byl předsedou vlády ve špatné době a samozřejmě i na jeho rukou bude krev. Ale to on jistě i ví.

Jakeš byl upřímný hlupák.

Ale způsob jeho vyjadřování se podivuhodně podobá dnešnímu vyjadřování Andreje Babiše, který tím slaví obrovský úspěch. Takže je vše relativní.

Kdybychom měli připodobnit Bohuslava Sobotku k nějakému komunistickému představiteli, tak to byl ideologický tajemník Fojtík. Fráze za frází, kterým nikdo, ani komunisté sami nevěřili. A to je prostě náš Bohuslav Sobotka…

A v tom je ten problém.

Příklad za všechny: Když legitimní vláda v Iráku útočí za pomoci USA na Mosul, kde jsou kromě islamistů zřejmě desetitisíce civilistů, je to v pořádku, jsou to naši spojenci… Když syrská armáda, tedy státu, který uznáváme, útočí na Allepo, je to samozřejmě válečný zločin, protože nedej Bože, kdyby jinak námi uznávaný Bašár al Asad zvítězil, to by Merkelová, případně budoucí Clintonová nepřežily.

A v tom to Milane je.

Za naše peníze, vytváříš jako v minulém režimu úřad pro tisk a informace, tedy hlavní cenzorní úřad, zřejmě napojený na BIS a další represivní složky.

Sobotko, Chovanče a další…Nikdo z nás nepotřebuje informace z jiných webů natož pak ruských.

Pro postoje většiny z nás stačíte vy sami.

Ukazujete, že tento režim se ve vašich rukou rozkládá, že nevěříte tomu, co říkáte.

Když Sobotka prohlásí, že mu postačí zachovat stávající míru sankcí vůči Rusku a po Kyjevě pochodují fašističtí banderovci, co k tomu dodat?

Když se Rusko v Sýrii snaží zlikvidovat islamisty, které tam vyrobil Západ  a vy diskutujete o tom, zda Rusku za to nepřidat sankce, musí vás část levicového tábora prostě nenávidět.

Babiš není ideál, ale v těchto chvílích si zachovává zdravý rozum.

Zatímco vy se chováte jako Fojtíkovci, on, bývalý člen KSČM se chová jako rebel.

Toto by Vám neměl národ odpustit.

Už jste projeli nynější volby.

Pokud to nepřevezme někdo jiný, musíte projet i ty příští a důležitější…

 

(Bohuslav Sobotka a Milan Chovanec Foto:ČTK/Krumphanzl Michal)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Chovanče, Sobotko, končíte jako Jakeš…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*