Chorobná koncentrace bohatství: Existují již bilionáři?

Chorobná koncentrace bohatství: Existují již bilionáři?

Organizace Oxfam International, věnující se problematice narůstající majetkové nerovnosti mezi superbohatými elitami a zbytkem světa, zveřejnila v lednu zprávu, podle níž 8 nejbohatších mužů vlastní dohromady tolik, jako 3,6 miliardy lidí, tvořících tu chudší polovinu celosvětové populace. Podle výkonné ředitelky Oxfamu Winnie Byanyima je taková koncentrace bohatství obscénní v situaci, kdy desetina lidstva žije z méně než dvou dolarů na den.

Sedm z deseti lidí žijí v zemi, která během posledních 30 let zažila nárůst příjmové nerovnosti. Mezi lety 1988 a 2011 roční příjmy nejchudších 10 procent stouply jen o 65 dolarů na osobu, zatímco příjmy nejbohatšího jednoho procenta vzrostly ve stejném čase o 11 800 dolarů na osobu.

Analýza Oxfamu také vyvrací oficiálními médii živenou představu, že většina miliardářů přišla ke svému bohatství tvrdou prací. Více než polovina světových miliardářů své bohatství buď zdědila, nebo nahromadila přes aktivity, spojené s klientelismem a korupcí.

Nejbohatší tohoto světa akumulují bohatství tak závratným tempem, že Oxfam očekává objevení se prvního bilionáře v průběhu příštích 25 let. A přidává příklad pro ilustraci: K tomu, abyste utratili bilion dolarů, museli byste utratit milion dolarů každý den po dobu 2738 let.

Na co těmto jedincům slouží taková koncentrace bohatství, které nejenže překračuje rámec jakékoliv, i té nejluxusnější spotřeby, ale i rámec pro zajištění vlastních potomků do budoucna? Logické odpovědi jsou jen dvě: buď může jít o hromadění peněz pro peníze (z čisté posedlosti) nebo o kupování si vlivu a moci. Podle analýzy Institutu pro politické studie (IPS) vlastní 10 nejbohatších miliardářů dohromady 505 miliard dolarů, což je více než celoroční HDP většiny zemí. Například HDP Belgie je 473,5 miliardy, HDP Norska 394,8 miliardy nebo HDP Spojených arabských emirátů 356,2 miliardy.

Oxfam i IPS přitom při určování, kdo jsou nejbohatší lidé planety, vycházejí z žebříčků magazínu Forbes, který jako největšího boháče uvádí zakladatele Microsoftu Billa Gatese s majetkem v čisté hodnotě 75 miliard. Mezi osm nejbohatších se zařazují i finanční magnát Warren Buffett se 60,8 miliardami nebo spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se 44,6 miliardami.

Otázka však zní, zda jde skutečně o tyto nejbohatší. S hodnotou majetku lze manipulovat optimalizacemi účetnictví, podnikáním přes třetí osoby nebo investováním do šedých zón ekonomiky. Je pozoruhodné, že v žebříčcích Forbesu se málokdy objevují osoby z rodiny Rothschildů, a pokud občas ano, tak jen v druhé polovině seznamu miliardářů, kterých je dnes oficiálně 1810.

Investigativní publicista Dean Henderson sledováním vlastnických propojení přišel k závěru, že většina akcií americké centrální banky FED (která je oficiálně soukromou společností) se na konci pavučiny sbíhá v rukou několika rodin, včetně Rothschildů a Rockefellerů. To znamená, že tyto elity mají v rukou tvorbu amerických dolarů, doslova stroj na peníze. Bývalý důstojník tajné služby americké armády ASA, která je součástí struktury NSA, odhadl celkový majetek rodiny Rothshildů na neuvěřitelných 100 bilionů dolarů. Ještě větším tajemstvím jsou zahaleny výšky majetků diktátorů nebo členů královských rodin. Anglická královna, jak uvedl britský The Guardian, nemusí vůbec vykazovat své zisky.

Je tedy dost možné, že BILIONÁŘI již existují a majetková nerovnost mezi úzkou elitou a zbytkem světa je ještě propastnější, než se oficiálně přiznává.

 

(ZEMaVEK/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Chorobná koncentrace bohatství: Existují již bilionáři?

  • Celý západní svět patří jen několika rodinám a nyní chtějí zbytek. Proč v žebříčcích nejbohatších nefigurují na špici největší boháči tj. Rockfellerrové a Rotchilldové ,No protože nechtějí na sebe poukazovat a v jejich moci jsou ty přiblblé časopisy, které uvádějí tyto žebříčky ovlivňovat, aby nevyčnívali. Rodina Rockfellerů má ve svém majetku část světového naftařského trhu, vlastní největší síť čerpacích stanic v západním světě , je společníkem ve třech největších amerických bankách, financuje celou řadu škol, universit, muzeí a vědeckých zařízení a tím jim i vládne. Mají značný vliv na OSN a přes Bayer, BASF, J.P. Morgan Chase skupinu Citibank a FED jsou úzce napojení přímo na Rothschildy. Mám dojem, že tyto rodiny se pasovaly na Boha a pomocí NWO chtějí vládnout světu. Lidstva, ale na zeměkouli je moc. Jak to asi zařídí, nebo již tak činí, aby počet obyvatelstva rapidně klesl. Zajímavé je, že tyto rodiny uzavírají příbuzenské sňatky, aby nepřišly o majetek tak jako šlechta. A mnozí politici jim dělají užitečné idioty i v EU.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*