No nevím, Husitů také byla hrstka, ale měli víru ve vítězství a spravedlnost svého počínání. A kromě toho, že znali dokonale terén a byli pružní ve vojenské taktice, právě proto že jejich boj byl spravedlivý, vítězili.

Ukrajinská krize nastolila základní otázky morálky v politice tzv. demokratické Evropy.

Nejde fakt jen o to, že Západ celou akci na Ukrajině podporoval, organizoval a financoval.

Foto : Mauricio Lima for The New York Times
Foto : Mauricio Lima for The New York Times

Je neomluvitelné , že v zájmu potlačení Ruska na evropském, ale i světovém kontinentu se  Západ spojil se stoupenci fašismu, rasismu a nacionalismu. Spojil se s lidmi, které třebas ještě před dvěma až třema roky za fašisty pokládal a oficiálně.

Západ ohánějící se lidskými právy se stal jejich největším porušovatelem.

Neřeším, zda jsou na Ukrajině ruští vojáci. Podle mne je jich tam naopak málo.

Copak by Západ připustil, že například v Evropě Camero, poté, coby referendum ve Skotsku vyznělo ve prospěch odchodu z VB, nasadil armádu  proti Skotům a srovnával Skotsko se zemí? Určitě ne.

Spor o Ukrajinu, je nepochybně sporem Západ – Rusko.

Rusko nepochybně tento spor nevyvolalo, protože v době, kdy byl zažehnut, se konala – zimní olympiáda v Soči. A jestli něco jistě Putin nechtěl, by byl jakýkoliv kaz na této akci. A proto první měsíc majdanu, který rozhodl o dnešním osudu Ukrajiny bezmocně strávil v mlčení. Jen byl ochoten Ukrajině v maximální podobě finančně pomoci.

Tolik, co byl ochoten dát, už nikdo nikdy Ukrajině nedá.

Fašismus není mrtvý. Je to hnutí, které, pokud je po delší dobu silně potlačeno, zpravidla vypukne v obrovské síle. A platí to o kterémkoliv negativním proudu : islamismu, nacionalismu, ale tedy i fašismu.

Je fakt už jedno, s čím přijde EU, NATO či USA.

Mezifáze váhání padla.

Dnes jsou USA rozvráceny rasovým problémem v intezitě mnohem horší než kdykoliv dříve, politicky ve dva nesmiřitelné bloky : republikánů a demokratů, hraničící s patologií a faktem totálně prohraných válek v islámských zemích (Irák, Libye, Afganistán….), které se jim v podobě nového fenoménu ISIL vrací jako bumerang a jsou ničivé.

EU se zhroutí psychologicky  a ekonomicky pod břemenem vlastních sankcí vyhlášených proti Rusku, neboť tyto znamenají znovu – a nesmyslně – depresi. Evropský lid nemá důvodu důsledky těchto nelegitimních sankcí přijímat, Rusové je akceptují s podporou 80%.

Je třeba, aby toto delirium už skončilo, tak jako kdysi skončilo absurdní delirium absurdní gruzínské války.


Chlapci v Novorossijsku asi nebudou řádní velcí myslitelé. Bojují za svou zemi, milují Rusko a právem nenávidí Evropu, Kyjev i USA.

Ale bojují za nás.

Čím dříve porazí kyjevský fašismus, tím dříve bude mír.

Ale ne banderovský, ale lidský, takový, jaký nastal po 2. světové.

A Západ nejdříve vystřízlivý a po té doufám politicky změněný to uvtá. Ti, kteří  nejhorší dobrodružství v Evropě od roku 1989 podporovali, nemají na politické scéně, co dělat. A to se týká i Vás, Merkelová.

Chlapci, bijte je, bijte…

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz