Chelsea Clintonová: „Ženy mohou rozhodně mít vousy a penisy“

Chelsea Clintonová: „Ženy mohou rozhodně mít vousy a penisy“

Osoba s „vousy a penisem“ může být rozhodně žena, podle Chelsea Clintonové, která řekla britské novinářce, že „pevně podporuje“ biologické muže, kteří se identifikují jako transgenderové ženy soutěžící v ženských sportech.

Clintonovy hovořily s novinářkou deníku Sunday Times Deccou Aitkenheadovou, aby propagovaly knihu, které byly spoluautorkami. Kniha se jmenuje The Book of Gutsy Women a Chelsea Clintonová v ní otevřeně hovoří o svých názorech na biologii, genitálie a pohlaví.Kniha také hovoří o  Danice Roemové, první transgenderové ženě zvolené do zákonodárného sboru USA.

Deník DailyMail napsal: Aitkenheadová údajně řekla Hillary, že mnoho feministek její generace má problém s myšlenkou, že by „lesbička, která nechce spát s někým, kdo má penis, byla transfobní“.

Hillary souhlasně přikývla, zatímco Chelsea „ztuhla a zírala na mě,“ podle Aitkenheadové.

Novinářka dále uvedla, že mnoho žen z generace Hillary je znepokojeno, že biologičtí muži sdílejí ženské sprchy.

„Řekla bych, že, rozhodně,“ přikývla Hillary. „Absolutně. Ano.“

Chelsea se na Aitkenheadovou podívala se zlostí.

„Jsem hrozná herečka,“ pousmála se Chelsea.

Chelsea pak uvedla, že je nadšená rozhodnutím National Health Service přidělovat pacienty na jednotlivá oddělení podle pohlaví, podle kterého se identifikují, místo jejich biologického pohlaví.

„Jak můžete s někým nějak zacházet, když nepoznáte, jak se cítí a když ví, kým je ve svém jádru?“ Uvedla Chelsea.

„A rozhodně podporuji, aby děti mohly hrát ve sportovních týmech, které odpovídají jejich vlastní genderové identitě,“ dodala. „Myslím, že musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom podpořili děti být tím, kým se cítí a mohly objevit, kým jsou.“

V tuto chvíli to vypadá, že je v rozporu s Hillary.

„Myslím, že musíte být citliví v tom, jak je to těžké,“ řekla Hillary. „Jsou ženy, které by řekly trans-ženě: „Víš co, nikdy jsi neměla takové životní zkušenosti, jaké jsem měla. Takže respektuji, kým jsi, ale neříkej mi, že jsi stejná, jako já. Tuto konverzaci slyším pořád.“

Navzdory jasnému napětí v místnosti obě ženy tvrdí, že se o tomto tématu nehádají.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*