Chci dosvědčit, že Herman je Bůh. Když umělec (J. Strach) adoruje donátora, je to k smíchu

Chci dosvědčit, že Herman je Bůh. Když umělec (J. Strach) adoruje donátora, je to k smíchu

Režisér Jiří Strach na svém FB profilu před volbami podpořil ministra kultury Daniela Hermana. Jak už bývá zvykem, umělcova podpora přerostla ve směšné zbožštění toho, jenž neuspěl. Kdo bude dalším v pořadí, pane Strachu?

Předesílám, že každý má nevyvratitelné právo podporovat, koho chce, dle svého nejlepšího přesvědčení. Nicméně, je minimálně úsměvné, když někteří umělci sklouzávají k patetické adoraci jim konvenujících politiků nebo organizací (jako Jan Hrušínský a jeho aktuálně bezmezná láska k EU, nebo názorově správný „protest“ song umělecké fronty v čele s Těžkým pokondrem). Zažili jsme to dříve, zažíváme to nyní a budeme to zažívat jistě i v budoucnu.

Jen se sám oněm umělcům divím, že se takhle (ač možná s vidinou budoucího prospěchu – víme, že bez dotací by se velká část umělecké obce neobešla) ponižují a zesměšňují.

Ostatně posuďte sami (Facebook Jiřího Stracha, fotka s Danielem Hermanem)Obvykle se nevyjadřuju k politice, protože si myslím, že umělci mají být nad politkou…‘
Ale tentokrát se k ní vyjádřit chci. Vyjímečně.
Chci dosvědčit, že toho muže na fotce znám už dlouhý čas.
Chci dosvědčit, že byl čtyři roky skvělým ministrem kultury.
Chci dosvědčit, že je to muž pevných a mravních postojů.
Chci dosvědčit, že se spolu modlíme Otčenáš.
Chci dosvědčit, že pomohl české kinematografii jak málokdo, protože prosadil nový zákon.
Chci dosvědčit, že bez něj by AP2 asi nevznikl.
Chci dosvědčit, že kdo říká opak (Ovčáčku?) je vůl.
Chci… přeju si… aby mě právě takoví lidé jako on zastupovali.

A není to jako málo, pane Strachu? Nechcete ještě dosvědčit, že třeba zachránil topící se kotě (které hodil do vody Andrej Babiš)? Nebo, že dělal první poslední pro stmelení společnosti k podpoře svého (dnes již takřka zapomenutého) strýčka Bradyho?

Nebo naopak nestačilo rovnou napsat, že je pan Herman Bůh? Nebo alespoň vice Bůh (hned po Halíkovi)?

Zajímavá je logika „kdo říká opak je vůl“. To je takové všeříkající kavárenské. „Máš právo na demokratický názor, ale jen pokud je to ten správný.“

Kdo ví, zda pan Strach, nebyl pod vlivem HateFree, jak jsem psal Teprve HateFree tě naučí pořádně nenávidět.

Tak jsem asi vůl… Ale jako zvědavý vůl čekám na to, za čí fotku na Facebooku pana Hermana Jiří vymění.

(Jiří Strach, Facebook)
(Jiří Strach, Facebook)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Chci dosvědčit, že Herman je Bůh. Když umělec (J. Strach) adoruje donátora, je to k smíchu

  • Lump , vyžírka, raut člen z o.p.s. , atd. KDU je plná tohoto druhu lidí, kteří by neměli zastávat žádnou funkci ve státní sféře. Nejhorší bylo ,že jim Havel a spol svěřili min. změdělství které vydrancovali dokonale. Musíme podporovat ANO které jistě povolá pana Šlachtu do služeb policie aby tato země byla ochráněná před těmito parazity .

  • Ruka ruku myje. Asi jsou stejné krevní skupiny tak si hoši rozumí. Herrmana nemohu ani vidět ten jeho úlisný smích a stačilo mi video ze sudetského sněmu jak byl s Bělobrádkem jako 2 lezřiťové a oba měli pusy od ucha k uchu. Dobře, že z té vlády vypadl asi ho má spousta lidu přečteného jen pan Strach mu lezprdelkuje nebo moc rozumu nepobral.

  • Vzdyt ta nase kinematografie je k smichu. Nalezli tam ruzni vyzirkove, kteri si rikaji umelci. Ministerstvo kultu pak rozdeluje nase penize temto vyzirkum podle stupne jejich adorace ministra. Nase filmy z totace vznikaly v mnohem horsich podminkach financnich i politickych a presto sklizely ceny vsude ve svete. Tahla zhyckana banda vyzirku vyrabi filmy poklesle kvality i temat jak na bezicim pase, ktere nikoho nezajimaji.
    Na fotce vidite dva klauny. Vyzirku vedle ministra, ktery miluje sudetaky, omlouva se za nas jak jsme jim ublizili. Dehonestuje tim ty, kteri v boji s nimi zemreli, byli umuceni, zlikvidovani.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*