Chcete německé vízum? Stačí si ho koupit na Středním východě a stát se legálním migrantem

Chcete německé vízum? Stačí si ho koupit na Středním východě a stát se legálním migrantem

Obchodníci s lidmi spolupracují se zkorumpovanými německými úřady na německých konzulátech v zemích Středního východu, kde prodávají padělaná víza.      

Německý deník Der Spiegel odhalil systém prodeje padělaných víz migrantům, kteří se pokoušejí jít do Německa jako uprchlíci. Německé orgány se zdráhají vyšetřovat tyto případy.Zkorumpované programy „probíhaly hladce (ze strany zaměstnanců) ve vízových centrech mnoha německých diplomatických misí v zahraničí,“ zejména na Středním východě.

Deník Der Spiegel označil tyto konzuláty za „Achilovu patu“ v boji proti pašování lidí a rovněž označil místní zaměstnance za „slabé místo“, protože spolupracují s pašeráky lidí.

Místní obchodníci s lidmi nabízejí víza svým klientům prostřednictvím zkorumpovaných konzulátních úředníků, aniž by bylo nutné je schválit na vízovém a registračním oddělení v Německu.

Falešný dokument stojí mezi 70.000 až 300 000 Kč a umožňuje žadateli o azyl „legálně“ vstoupit do Německa prostřednictvím jeho programu na přijímání uprchlíků.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)      
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*