Chceme válku a chaos na Blízkém východě s Obamou či mír a stabilitu s Putinem?

Chceme válku a chaos na Blízkém východě s Obamou či mír a stabilitu s Putinem?

Já vím, že nadpis působí velmi prvoplánově a i já tak nepatrně doufal před včerejším vystoupením Baracka Obamy, že začne vystupovat konstruktivněji. A ten nadpis by byl jiný a byl bych rád, kdyby mohl být jiný.

Ale zdá se, že to USA není dáno a jejich základní zahraničně politická metodou bylo a je  vytvářet a udržovat chaos i za cenu statisíců padlých a mrtvých a rozvrácení celých států a  jen proto, že existuje nějaký tu ekonomický, tu čistě geopolitický zájem USA. Trvale selhávají, všechny jejich války v posledních 25 letech skončily katastroficky. Ale oni neumí jinak.

USA trvale dráždili sekulární autoritativní vůdcové v rabském světě a pod záminkou boje proti nim zlikvidovali nejen je, ale celé jejich země. To co zůstalo z Iráku, Libye, to co vidíme v Sýrii, to je především vůle USA a jim se podřizujícího celého Západu…

Ale všude se jim to ovšem nedaří. Nepodařilo se to v Egyptě, kde sice podpořili islamistické Muslimské bratrstvo, ale to si záhy proti sobě postavilo takový odpor, že byť krvavě, nebyl problém armádě v čele se generálem Sisím je svrhnout. USA zuřili, Západ zuřil, ale to bylo tak všechno. Nejoblíbenějším zahraničním politikem je přirozeně v Egyptě Putin.
Co ale USA zjevně neočekávali, že se nevzdal dříve tolik Západem oblíbený syrský prezident Asad.

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil

Veškerá pomoc, kterou USA věnovali všem možný džihádistickým organizacím, včetně naprosto mdlého potírání islámského státu, jen aby Asada odstranili, vyšla vniveč.
Evropa zažívá obrovský příliv uprchlíků, ale příčina je prostinká: Čeho je moc, toho je příliš…Syřané dlouho v okolních státech čekali, zda se situace uklidní a budou se moci navrátit domů, ale žít trvale několik let v uprchlickém táboře není možné do nekonečna.

Je jasné, že situace v Sýrii je klíčová. Nenastane –li razantní snaha na stabilizaci situace v Sýrii, proud uprchlíků bude jen pokračovat a nikdo jej nezastaví, žádné ploty, žádní vojáci, žádné idiotské hotspoty, prostě nic.

Člověk by očekával, že stát, který vyvolal tuto katastrofu, USA, bude zpytovat svědomí, zejména když jeho posledním aktem bylo zorganizování politického puče na Ukrajině, zvaného euromajdan, který skončil, tak jak bylo od počátku jasné, občanskou válkou a hlavně opět v rámci zásady šíření chaosu posílil podřízenost Evropy na USA.
Nic takového však Barack Obama není schopen vyslovit. Nevadí mu, že USA a Západ rozvrátil několik zemí severní Afriky, nevadí mu, že se uprchlíci valí nekontrolovaným způsobem…on drze prohlásí, že se Asadem není možné počítat.

Fuck the USA.

Vladimír Putin na rozdíl od washingtonského dobrodruha ukázal, že mu jde o věc, že chápe souvislosti a že likvidace islámského státu, stejně jako zastavení proudu uprchlíků jsou spojené nádoby. A že Asadova armáda a obyvatelstvo Asadovi věrné jsou nejvýznamnější silou pro stabilizace systému v oblasti.

Ale nejen to, je schopen komunikovat počínaje Izraelem přes propojení zájmů Iránu, Iráku, Sýrie i dalších.

Celá Evropa žije uprchlíky, někde víc, někde méně.

Co je ale jednoznačné, že základní řešení je jediné.

Je třeba řešit zdroj.

A tím je vyřešení situace v Sýrii.

USA jako vůdce světa selhaly.

Je třeba předat vedení Rusku…

 

 

Judr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Chceme válku a chaos na Blízkém východě s Obamou či mír a stabilitu s Putinem?

  • Vybírám,pro budoucnost mých dětí a vnoučat-MÍR S PUTINEM.
    Dokud se tu budou ty křivý huby z ameriky roztahovat,jako staré ošahané a ožralé děvky v amerických putykávh,tak tady nebude místo pro život a vývhovu další generace

  • USA půjde ke dnu, to je jasné. Proč ? Jejich hlavní strategii je zrada a úskoky, ale tyto metody fungují jen na ty, kdo vám aspoň trochu věří. Kdo dnes věří něco USA ? Nikdo, každý od nich čeká jen podraz a dobře dělá.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*