Chápu obyčejné Němce, kteří nám závidí prezidenta Zemana

Chápu obyčejné Němce, kteří nám závidí prezidenta Zemana

Německá kancléřka Angela Merkelová přednesla na silvestra projev k národu, a to na veřejnoprávní stanici ZDF. Projev se poprvé v historii vysílal s arabskými a anglickými titulky.

Od pondělí čtvrtého ledna prý začne ZDF v arabštině a angličtině titulkovat všechny zprávy.

Obávám se, že se Evropa mění od základů a už nikdy nebude taková, jakou ji známe, neboť evropský tón udává právě Německo.

Prezident Miloš Zeman v libereckých kasárnách (MAFRA)
Prezident Miloš Zeman v libereckých kasárnách (MAFRA)

Zcela chápu obyčejné Němce, kteří nám závidí prezidenta Zemana, jednajícího v této nelehké době, kdy evropské státy ztrácejí suverenitu pod tíhou tzv.uprchlíků, ryze vlastenecky.

Při novoročním projevu se Angela Merkelová vyjadřovala i v tom smyslu, že Německo je zemí uprchlíků a ne Němců. A že to, co se děje v Německu, je jen začátek. Němci se podle ní budou muset ještě více obětovat.

Novoroční projev německé kancléřky Angely Merkel s českými titulky. Zdroj: American European News

Abych řekl pravdu, tak nechápu postoj Německa.
Proč Německo takto jedná? Vždyť je tam už přes jeden milion migrantů, o jejichž původu ani německé tajné služby nic neví.

Německo si zahrává s ohněm. Oni neví, co se stalo nedávno ve Francii? Nebo to snad vidět nechtějí?

Jak dlouho ještě bude mít Německo komplex z druhé světové války? Angela Merkelová nedávno naznačila, že je velmi ráda, když se Syřani v Německu cítí bezpečně, což je dobře vzhledem k německé minulosti.

Zajímalo by mne, zda-li tento názor sdílí i většina Němců.

 

 

Petr Cvalín

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Ale jo,
  on pan Gauck taky dostal slovo v TV. Ale plkal ve stejném smyslu.
  Takže, kdyby býval nemluvil, ani by si toho nikdo moc nevšiml.
  To ještě ani on ani Mutti Merkel nevěděli o půlnoční silvestrovské masové akci nových lékařů, inženýrů a jiných kapacit ze severní Afriky v Kolíně nad Rýnem, kde jich asi 50 či více bez vyzvání obšťastňovalo kolemslavící ženy natolik intenzivně, že došlo dokonce i ke znásilnění a ani oficiání media to už nemohla ututlat.
  Refugees wellcome, neníliž pravda.

 • Začínám pochybovat o německém národě, když tak dlouho nechá řádit ve své zemi tuhle pomatenou ježibabu, která zradila svůj národ. Divím se i, že má novoroční projev. To je jako by ho u nás měl premiér Sobotka. Je vidět, že Německo řídí a prezidenta nemají ani na to novoroční žvýkání.

 • Je to prosté. Merkelová dostala za úkol zničit Evropu a udělat chaos, aby EU nebyla konkurenceschopná. Je to akce na záchranu USA. Když se nepodařilo vyvolat válku Evropy proti Rusku, půjdou USA cestou likvidace Evropy. Merkelová je nepochybně vydírána a nemá kam ustoupit. Zachránit to mohou voliči, ale to už bude pozdě. Bohužel v Evropě je mnoho podnikavců, kteří prostřednictvím dotací velice na migraci vydělávají. Budeme muset zastavit systém přerozdělování i za cenu rozpadu EU.

 • Ono to v Německu vypadá tak trochu jako v bývalém „Východním bloku“.
  Protože opozice de facto neexistuje a všechny politické strany jsou více nebo méně levicové a naprostá většina médií pluje po proudu, má to myslící člověk těžké. Svoboda projevu je dána všem, pokud se shoduje s vedoucí rudo – zelenou linií, ale běda, je – li to naopak. Je to pak podobné, jako když člověk otevřeně kritizoval stranu a vládu. Pokud nejsi zrovna někde ve výrobě nebo u popelářů, ale třeba úředník nebo učitel a podobně, skončíš dost rychle na dlažbě.
  Někdy máš pocit, že za každým rohem vykukuje odporný nacista, případně islamofobní rasista, a proto všichni společně bojujeme proti pravici za tučné finanční státní podpory.
  Že zachumlaní extrémní levičáci mají na svědomí více kriminálních násilných činů , než tupější pravicoví radikálové, to se tutlá a nadále bojujme statečně proti pravici.
  Jediná skutečná naděje na politickém obzoru – AFD – Alternativa pro Německo – tak bojuje s neskutečným nasazením proti absolutní přesile a neuvěřitené hysterické trvalé nenávistné kampani ze všech stran.
  Včetně demolování úřadoven a nemovitostí strany, ničení soukromého majetku vedoucích osobností – jako například vypálení osobních aut dvou funkcionářek – a podobně.
  O tom se ovšem v tisku nepíše.
  Pokud ale na nějakém shromáždění AFD někdo jen trochu postrčí vlezlou novinářku, jsou toho média plná a žvaní se o tom i v parlamentu.
  A ještě přičteme denunciuaci, kterážto je přímo žádána a začíná už v mateřských školách. A tak jste nácek a extrémní pravičák, ani se nenadějete. K čemu to vede?
  Atmosféra nedůvěry, rozhovory o tématech ožehavých se vedou jen v důvěrných kruzích a obavy z budoucnosti.
  V zemi, kde pojem „národ“ není žádoucí a je vyměněn za „lidé v této zemi“, jak hlásá soudružka Merkel, není divu, že na základě tvrdě pěstovaného kultu věčné viny probíhá důsledné odněmčování obyvatelstva.
  Což je i cílem a snem četných antiněmecky orientovaných politiků, především ze strany Zelených a rudých Levých (Die Linke). A ani místní sociální demokrati a CDU nic proti tomu nemají.
  Bude horko, a to hodně. Není co závidět hlavně lidem žijícím ve velkých městech a jejich dětem. Vždyť ve školách to vypadá, jak na orientálním bazaru už dnes.
  Snad zůstane česká kotlina takového osudu ušetřena.
  A pokud má někdo pochybnosti, ať se zajede podívat. Berlín – Kreuzberg nebo Neukölln, Duisburg, Mannheim, Hamburg … všude jsou už pěkné čtvrti, plné výborně integrovaných a intgracechtivých dítek Mohamedových. Kdepak ghetta, co vás vede. Jenom policie tam raději nevystupuje z auta. Když už tam vůbec vjede. Co kdyby tam byl zase nějaký „ojedinělý případ“.
  Gute Nacht, Deutschland

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*