I Zeman má své utkvělé představy, ale proč mu je brát, byť si trochu myslím, že je říká spíše ze setrvačnosti. Zrovna včera zmínil, že věří, že demokratické Rusko bude součástí Evropské unie. No to určitě nikdy nebude z vícero důvodů:

1, Evropská unie především  v tomto volebním období zřejmě křečovitě dožívá své stávající mechanismy. Nákladnější a nesmyslnější projekt, se stovkami v podstatě zbatečných europoslanců, za jejichž příjmy by zde mohly žít stovky rodin, a poskytována humanitární pomoc miliónům,  nesmyslné komkpetence a tím i nesmyslní eurokomisaři – viž naše Jourová, musí skončit. Eurozóna nezadržitelně směřuje k propadu a dnes není její příčinou jen mohutné jižní křídlo Itálie,Francie,Španělsko , ale díky tupým ekonomickým sankcím a řekl bych tupé hospodářské politice i Německo, které je z valné míry vázáno na trhy s Ruskem, se stává hlavním retardérem rozvoje a jistě bude z valné míry nahrazeno Alternativou pro Německo, která spolu s občany vidí věci zásadně jinak.e

Stad ještě víc však tuto Komisi a tento europarlament potopí tzv jednotná zahraniční politika. To je zločin, kdy stádnost a pocit povinné jednoty, vede EU do záhuby. No, zatím náš přivedla na pokraj lokálních válek, avšak  stane-li se Jaceňuk premiérem na Ukrajině, zřejmě není možné 3. světové válce zabránit.

Mimochodem začínám mít pocit, že čím dál tím více Merkelové jí Ukrajinci se západu imponují svům všestranným obdobem k symbolu bratrské spolrupráce Ukrajiců s hitlerovskám Německem. Národní hrdina Bandera, jeho vojci ostatým drátem připoutávali ke stromů nahá tělíčeka dětí je opět symbolem. Den založe jeho odpudivé a nacistická Ukrajinská povstalecká armáda nahradil den osvobození od fašismu, při kterém Němci vyvražidli 5 miliónů Ukrajinců.

Zatímco v demokratickém Německu, zejména za sociálně demokratických kancléřů Schmidta a Schrödera, by jakákoliv náklonnost k tomuto neonacimu byla vyloučena (kdo chce, jejichvýroky jsou trvale k dispozici), tetka Merkel možná začíná přemýšlet, zda ty Hitlera dějiny, stejně jako dějiny NDR, které věrně sloužila nemají svou nadčasovou hodnotu.

A nachází své spřízněné duše i v Polsku, Tusk, jehož děd dělal aktivního řidiče vojákům SS ani nežblebtnul, když nechala v Bundestagu Den vyhnaců z Polska a Československa. Naši zbabělci samozřejmě také ani někuňkly. Vlastně kuňkly. Tuším, že Zaorálek ,řekl že má proto to pochopení. Ten má pochopení pro jakoukoliv špínu.

Jinými slovy, pane prezidente. Už z těchto důvodů je jasné, že dnešní EU je něco zcela jiné než to, co se nám jako lákavá a přitažlivá podoba ukazovala v roce 1990.

Tato poslušná politika EU, potažmo NATO, která sehráváí jen převodovou páku k údajné dominantní velmoci USA a která zahajuje jaksi miméochodem každý měsíc nějako zé bombardování a vraždění vinných – nevinných Evropany takové Evropě a proti takové USA silně podpudí.

Po příštím volbám do Evropského parlamentu si troufám říci, že už nezůstane kámen na kameni.

Mimochodem, když Sobotka svolává konvent na toto téma, tak chci vidět, zda si uvědomuje hloubku problému. Vlastně to vím. Bude to opět takové plácnutí k ničemu jako jeho vnitrostranické referendum. Mnoho administrativy, žádná nová myšlenka. Jediné, co by mělo smysl a moudré, je zachování celní unie. Vše ostatní musí být rozprášeno a vyvráceno do kořenů .

Jinými slovy, nemyslím si, že přijde někdy čas, kdy by mohlo být přijato Rusko, EU v této podobě už nebude existovat. A Už vůbec neřeším Ukrajinu, to je kapitola sama pro sebe a zřejmě se rozpadne dřív během několka roků, možná do roka.

Vnitřně, a tom jsem přesvědčen i Miloš Zeman , tyto věci vstřebává a jde jen o to najít čas, je říci na tvrdo. A to rozhodně bude potřeba.

Jestli je třeba ocenit, a to mohutně přínos Miloše Zemana v této době, pak že konečně po delší době činí z této země subjekt, která sice pomalu, ale přece jenom směřuje k samostatnému myšlení.  dneších sporů.

Jeho gigantické přijetí v Číně, trvající v hlavním programu čínské televize 7,5 minut představující spolu s vojsky, pionýry, přehlídkami cosi ze světa pohádek, znamená jedno. V Číně, jinak to největšího věřitelé údajně nejmocnější země světa USA, ví, že Česko přestává být nýmandem a  přestává být pouhým vazalem či satelitem USA. To platí mnoho. A hlavně je to perspektivní.

Západ bude stále inezivněji zapadat do svých problémů a islámský radikalismus a rovrat celách států, který vyvolal svržením sekulárních diktátorů, bude jen narůstat.

V tomto ohledu si je Zeman promu nepochybně vědom. Jen bych doporučoval, aby nejprve tahali kaštany z ohně ti, kteří toto šílenství vyvolaly, tj USA a jejich druhové ve zbrani.

V Evropě pak bude pkračovat rozvrat gigantických rozměrů v Ukrtajině, které pomáhal vyvolat.

Západ je tak už dnes v podstatě za horizontem svých možností a to vlastně je zatím jen mírná formulace…Bude platit a naše zemička by se měla ostře distancovat od toho, co přímo nazavinila.


Proto jediná cesta z této největší celosvětové krize, krize, která bez nadsázky třeba během týdne může sklouznout i ke světovému konfliktu je izolace USA a vytvoření odvážné alternativy v rámci Evropy pro vybudování širokého a nového ekonomického a bezpečnostního organismus.

Je třeba začít Most porozumění, Evropu od Atlantiku po Ural.

A v tomto ohledu Zeman, který je originálním myslitelem může této věci napomoci.

Bude- li někdo akcentovat ty myšlenky a prezident na to má…, může ona malá zemička ve středu Evropy, která ovlivnila výrazně Evropu díky husitskému reformistickému hnutí, Masarykově koncepci demokracie či pražským jarem, znovu ukázat, že je třeba překonat tento svět a jít dál.

A tím se možná dostávám k poslednímu bodu.

Prakticky v celé historii českých dějin byli novináři, umělci, spisovatelé svědomím národa. Ale rozhodně ne proto, že by se tak sami označovali, ale že je tak bral lid. To, co kulturní elita udělala při národním obrození, to čím nás herci či spisovatelé třebas mezi řádky inspirovali v letech 1948 – 1989 bylo nosné. Kubišová, když byla umlčena byla pojmem.

Dnes často titíž lidé, které člověk ctil i hájil  najednou hovoří o plebejském národě a vytváří fikci umělých elit. Budiž řečeno, páni rektoři, kteří jste kdysi odmítl vysoupení prezidenta republiky, že jste se zachovali jako hulváti a trotlové a nenamlouvejme si, že šlo o jakási pravidla, Havlovi byste to neudělali. Vítám, že se nezůčastnili další rektorové a komičtí europoslanci typu Šojdrové a ten jejich ….jak on se jmenuje, tam jistě nikomu nechyběl.

Zdá se, že tomu tak bude nastálo

Je zde travalý fundamentalistický ideologický svět, který zaplňuje tzv. elitu. Ta ví, že dyž Kocáb něco plácne, ihned najede veřejnoprávní televize, když Schwarzenberg něco řekno, to to má význam, když Zeman doslova zazáří v Číně, tak se všichni věnují jeho zpátečnímu letu a když dva hulváti rektoři, kdysi už nevím proč odmítli tu buď prezidenta promluvit, či se na protest nedostavit, tak jediná rozumná odpověď je nikdy nezvat.

Zatímco premiér Sobotka opět lacině si přisadil, Babiš ví, že sám by ty parchanty také nepozval….

Něco takového by neudělali Masarykovi,Benešovi, Havlovi a možná ani Klausovi.

A když ten když největší hulvát na české plitické scéně, člověk, který už dávně měl sedět za katrem, Miroslav Kalousek si dovolí hovořit o slušnosti, tak jen doufám, že příště se ta jeho stranička už úplně rozpadne.

Shrnuto tedy, Česká republka pomaloučku přestává být vazalem USA a paní Merkel a otevírá se cesta k tomu sehrávala promyšlenou a nebojácnou zrahniční politiku.

A pro všechny tyto havlisty bych řekl jediné: šakali vyjí, ale karavana po dlouhé době až překvapivě dobře táhne dobrým směrem dál.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz