Česko se všehoschopným liberálům musí bránit. Palec vzhůru pro Slušné lidi

Česko se všehoschopným liberálům musí bránit. Palec vzhůru pro Slušné lidi

Možná úvodem mé glosy se sluší poznamenat, že jsem aktivní ateista a zastávám názor, že v minulosti katolická církev sehrávala v Česku velmi neblahou roli.

Násilná rekatolizace a její následné udržování trvající po několik století se podepsala na historickém povědomí českého národa právě tím, že počty věřících jsou minimální. To nic nemění na tom, že hájím názor, že svoboda projevu, která zahrnuje též svobodu uměleckého projevu má své přirozené hranice a nesmí hrubě, ba vyhroceně agresivně zasahovat do náboženských pocitů stoupenců určitých náboženství.

Sobotní uvedení hry Naše násilí a vaše násilí v pojetí Husy na provázku, kde Ježíš znásilňoval muslimku je nejen zjevně urážlivé vůči oběma náboženstvím, ale je zároveň znovu a znovu opakujícím projevem vyhraněné povýšenosti části našich elit nad námi, prostým lidem. Jde stejným směrem jako podpora vulgárního znásilňování punkové skupiny Pussy Riot v chrámu Krista Spasitele, svatostánku pravoslavné církve v Moskvě, kterou tehdy nadšeně vítaly naše umělecké i tehdejší politické elity v čele s Karlem Schwarzenbergem.Je příznačné, že obratem je skupina Slušných lidí, která proti divadelní hře vystoupila, označována našimi pravdoláskaři Honzejkem, Halíkem, Rychlíkem a dalšími nálepkou fašistů, nácků, stoupenců totalitního režimu před rokem 1989 apod…

Ta povýšenost, bezbřehý pocit výlučnosti a nadřazenosti úplně tryská například z následující citace  šéfredaktorem nakladatelství Host Miroslavem Balaštíkem, který na kritická slova kardinála Duky, který suše konstatoval, že tu menšiny vytvářejí totalitu a že to si netroufli nacisté ani komunisté a že jsme v nejhlubší krizi pronesl, že je podle něj děsivé, když je nejvyšší představitel katolické církve schopen postavit umělecké dílo na úroveň milionů mrtvých lidí, které má na svědomí nacismus a komunismus.… Umění je naopak vždy advokátem jedinečného lidského příběhu vůči jakékoliv instituci, moci a ideologii. Neuctívé hodnoty jako věčné a neměnné, ale prověřuje jejich platnost v soudobém světě a na konkrétních osudech. Zpochybňuje vše, co se ocitá v jeho silovém poli, aby člověka směrovalo k pochopení sebe sama a budovalo jeho vnitřní integritu. A to je z hlediska institucionalizované ideologie nebezpečné.

A v tom je zřejmě i podstata, proč je třeba se elitářství našich umělců, takových, kteří jako například režisér Hřebejk voliče Zemana pokládají za hnědá a rudá prasata, herec Mádl provolává, že nemá chlastat, zpěvačka Filipovská pokřikuje, že buřt s cibulí jde k jeho kecům.

A proto je na místě podpořit Slušné lidi. Jsou to možná trochu ostří hoši, ale jejich skutky jsou ostrou kritikou pravdoláskařského a liberálního mainstreamu. Podpora Nočních vlků, kritika neůcty k sovětským osvoboditelům Brna vystavením růžového tanku, odpor vůči nepřijatelnému uskupení Žít Brno, jeho korupci i jeho myšlence na navrácení majetku sudetským Němců, si nepochybně zaslouží respekt značné části občanů v celé republice.

Česko se všehoschopným liberálům musí bránit. Proto palec vzhůru pro Slušné lidi
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Česko se všehoschopným liberálům musí bránit. Palec vzhůru pro Slušné lidi

 • Tato urazka muslimu i krestanu v tomto pokleslem divadelnim skvaru s nahymi herci mohla vest ke krveproliti jako v redakci platku Charly.
  Poltici by pak zase vysli do ulic s napisem ‚Je suis Charrly‘ a vyzvou nas, abychom se semkli a zaroven potlaci novymi zakony a stanym pravem svobody obcanu!!! Nedivil bych se, ze tato zamerna provokace v divadle mela privodit krveproliti, aby statni moc zasahla a lidi u nas zahnala do kouta.
  Pritom posledni karikatura Mohameda v platku Charly byla mediemi zatajena. Byla tak hnusna, ze by lide si mohli myslet, no neni divu, ze se nastvali a vystrileli redakci!
  To ovsem prolhani grazlove v politice ve Franciia a v EU nepripusti. Spousta lidi to ale pochopila a vysli do ulic s napisy ‚Je ne suis pas Charly‘ (nejsem Charly)!
  V onom divadelnim predstaveni je ukazano, ze je vse dovoleno a ze skandalni predstaveni a naha tela vzdy pritahuje urcitou vrstvu lidi, ktera musi byt u toho. Tento liberalismus paralyzuje statni organy, obavajici se kritiky za policejni zasah a tak lide zacali svou dustojnost a viru branit sami. Okamzite byli komedianty oznaceni za fasisty. Ti komedianti totiz vyznam toho slova neznaji, touzi po uspechu a publicite i za cenu odporneho skandalu.

 • Nechápu lidi, kteří jsou minimálně průměrně inteligentní jako např. senátorka Vágnerová a tuto velehnusárnu podporují a schvalují. Uvedením této hry z á m ě r n ě naštvali 2 odlišné tábory a zřejmě testují jak to národ zkousne. Mám dojem, že islámisté si nebudou nechat líbit ten fakt , že Ježiš znásilňuje muslimku. A co teprve ty vyloženě štvavé arabské nápisy, které herci mají napsané na nahém těle. Tyto nápisy říkají o této hře vše. A naši někteří zvrácení hlupáci to schvalují, aby se zavděčili.-Kdo nezná překlad těch nápisu tak si je může přečíst na Aeronetu. To je teda síla.-

 • Bohuzel jsou neomarxiste a neoliberalove podporovani medii, ktera rozsiruji kazdou jejich provokaci a kritiku. Vzhledem k jejich uboze mensine je ale jejich vliv na spolecnost takto bohuzel multiplikativni. Naprosto nezaslouzena podporou prave medii, ktere si obcane plati, ackoliv nemaji zadny vliv na slozeni a zmeny, ktere jsou tam uz davno nutne vede k odporu ve spolecnosti. Dovedou zhloupnout i mladistve, kteri byli v minulosti ovsem vzdy na strane vetsiny a naroda. Mluvci i kdyz jsou to verejnosti znama jmena ovsem nemohou byt pro nas referenci. Herci, zpevacky, novinari i politici a jejich presvedceni dokazuji ve svych emocionalnich vysoupenich svou druhoradost a demaskuji se nam sami. Maji vsichni spolecne – nechopnost videt realitu a byt tolerantni k jinym nazorum.
  Ono ubohe a skandalni divadelni predstaveni ma pouze provokovat a urazet verici krestany i muslimy svou obscenitou. Je to zamerna blasfemie, na niz ve stredoveku nasi predci uvalovali ty nejtezsi tresty. Stejne tak za urazku majestatu na rozdil od dneska, kdy si do prezidenta kazdy smejd beztrestne kopne. Liberalismus vede k negaci skutecne svobody, protoze umoznuje beztrestne lidi provokovat a urazet. Svoboda je prece zavazek kazdeho, stejnou svobodu dovolovat i druhym pri respektovani jejich presvedceni jako je vira, stranicka prislusnost aj. Toto se nedeje a proto se spolecnost musi zacit branit svou dustojnost a pravo na ni sama. Protest lidi na scene proti tomuto skvaru byl naprosto v poradku, kdyz ochrana verejnosti nefunguje.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*