Česko je nejhříšnější země na planetě, tvrdí americká agentura Bloomberg

Česko je nejhříšnější země na planetě, tvrdí americká agentura Bloomberg

bloomberg

To si Česká republika za rámeček nedá. Americká agentura Bloomberg označila Česko za nejvíce dekadentní zemi na světě. V květnu provedla americká agentura Bloomberg výzkum, ve kterém hodnotila státy podle míry neřestí. Ve výzkumu byly použity poslední údaje Světové zdravotnické organizace a dalších renomovaných institucí a porovnal, kolik dospělí lidé (15 až 64 let) v jednotlivých státech průměrně spotřebují alkoholu, tabáku, drog a kolik utratí na výherních automatech.

Výsledek studie americké agentury je jednoznačný: nejvíce se hřeší právě v české kotlině.

Nehledě na stereotypy o permanentně zpitých Rusech nebo Dánech, právě Češi se drží na špičce žebříčku v konzumaci alkoholu. Každý dospělý obyvatel České republiky ročně vypije 16,47 čistého lihu. Větší porci zvládnou pouze Bělorusové (18,85 litrů), Ukrajinci (17,47 litrů) a Estonci (17,27 litrů). V Rusku se přitom podle Bloombergu spotřebuje „pouze“ 16,23 litrů čistého lihu na hlavu. Naopak v Izraeli, Libanonu nebo Turecku se pije nejméně.

Zato v kouření marihuany Česká republika s přehledem vítězí. Konopí si zde dopřává 15,4 procent osob ve věku od 15 do 64 let. Více než na Jamajce, která je s „trávou“ a veselou náladou neoddělitelně spojena. Výrazně kladný vztah k marihuaně mají také v Itálii, USA nebo na Novém Zélandu.

Kromě konopí nemohou Češi odolat také taneční droze extázi. V její konzumaci se umístili hned za Australany na druhém místě. Opiátům naopak nejvíce holdují v USA, kokainu ve Španělsku a Velké Británii. Celkově nejvíce drogy užívají Američané. Čeští konzumenti jsou za nimi hned na druhém místě.

Také v dalších kategoriích si Česká republika, bohužel, nevede špatně. V kouření cigaret se Češi umístili na devátém místě (první příčku obsadilo Bulharsko), v hraní automatů na dvanáctém (na prvním místě jsou Filipíny).

Celkové si proto první místo v žebříčku amorálnosti, podle americké agentury Bloomberg, vysloužila Česká republika oprávněně.

Mírně pikantní je, že Česko v „hříšnosti“ nemá ve středoevropském i východoevropském regionu konkurenci. Sousední Slovensko skončilo na osmnáctém místě, Maďarsko na dvacátém prvním a Polsko na devětadvacátém. I to nezřídka zatracované Rusko dělí od České republiky sedm příček.

Existuje nějaké vysvětlení proto, proč si Češi častěji nalévají panáky a balí jointy než ostatní? Jak ukazuje nedávno zveřejněný průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), obyvatelé České republiky zastávají převážně kladný postoj jak ke konzumaci alkoholu, tak i nelegálního kuřiva.

Převážná většina respondentů (94 procent) považuje za morálně přijatelné pití alkoholu. S užíváním marihuany nemá problém bezmála třetina Čechů. Dalších 32 procent si myslí, že neškodí ji vyzkoušet.

Podle průzkumu CVVM česká společnost vyloženě nepožaduje ani restrikce proti kouření konopí. S trestním stíháním za užívání marihuany a hašiše souhlasilo 57 procent dotázaných. Kriminalizaci pěstování těchto návykových látek k léčebným účelům odmítá celých 83 procent Čechů.

„Mezi teenagery má 81 procent kamarády, kteří kouří marihuanu (54 procent z nich konzumaci marihuany uvedlo i o sobě), kdežto mezi staršími generacemi podíl zhruba rovnoměrně klesá na 22 procent známých v případě respondentů nad 60 let (z nich 12 procent má vlastní zkušenost s marihuanou),“ uvádí zpráva Centra pro výzkum veřejného mínění.

Možná, že je ale odpověď na otázku o původu české dekadence čistě prozaická. Češi nemají v posledních letech příliš důvodů k radosti. Dívat se na fotbalisty se lvem na hrudi, jak se točí okolo míče, je spíš k pláči. Také česká hokejová reprezentace může už jen vzpomínat na svou slavnou minulost. Málo kdo dnes věří, že si Češi v Soči zopakují zlatý sen z Nagana.

A politická situace? Za posledních deset let se ve Strakově akademii vystřídalo osm vlád. Bezmála tolikrát se i v Česku zvyšovaly daně a zdražovalo. Korupční skandály se v médiích střídají jak na běžícím pásu a kmotři se dál kochají západem slunce nad Jaderským mořem.

Proč by tedy Češi nemohli hřešit a zahánět smutek slivovičkou nebo konopím? Když nic jiného jim ani nezbývá.

zdroj : czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Česko je nejhříšnější země na planetě, tvrdí americká agentura Bloomberg

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*