Česká televize mne zabíjí

Česká televize mne zabíjí

Už toho mám opravdu dost. Jako novinář musím sledovat všechny veřejně pří­stupné zdroje informací, bohužel včetně veřejnoprávní České televize. Proč bohužel? Pro­tože v jejím programu už téměř nelze najít nic, o čem by nelhala.

Začnu u nejméně konfliktní oblasti – u počasí. Ani v nejmenším nepodezřívám redak­tory ČT odpovědné za předpovědi počasí za jakkoli podjaté, ale ani týdenní, natož měsíční předpověď jim velmi často nevychází.

Já je ale nikterak neviním. Chci tím jen naznačit, že i v tak sofistikované vědě, kterou špičková meteorologie bezesporu je, jsou i ti nejlepší a nejkvalifikovanější odborníci často nahodilostí a v mnoha směrech i nepředvídatelností přírodních jevů doslova zaskočeni. Ale vedle ministra životního prostředí Richarda Brabce jsou to úplní blbečkové, protože on, díky pařížské konferenci o klimatu zcela přesně ví, o kolik desetin stupně v průběhu dvaceti let vzroste celoplanetární teplota, a že se v důsledku této skutečnosti dají do pohybu další stamilióny obyvatel planety Země. A samozřejmě, že všichni zamíří k nám, do Evropy.

cervene karty cesta televize

Ve včerejším pořadu Události a komentáře tento v pravdě nepoučitelný politik ve­hementně obhajoval nezbytnost utrácení biliónů dolarů, které mají být, a bohužel asi i bu­dou, vynaloženy na boj s „větrnými, v tomto případě oxidiuhličitanovými mlýny“.

Ale já už ty „českotelevizní lži“ opravdu těžko snáším, a tak se rozčiluji, na televizi řvu a dělá se mi z toho špatně. Jenomže podobným způsobem mne ČT „vytáčí“ v podstatě každodenně. Jako závan svěžího větru na mne před několika dny zapůsobil vysoce kvalitní a objektivně pojatý rozhovor reportéra ČT Michala Kubala se syrským  prezidentem Bašárem Asádem.

Ani v nejhorším snu jsem si však nedovedl představit, co všechno je Česká televize schopna udělat, aby toto poselství Evropě a světu pošpinila lžemi početné řady najatých „expertů“. Když jsem slyšel, co ti pečlivě vybraní televizní blbečci vypouštějí z úst, zase jsem zuřil a zase jsem se na ně přes můj televizní přijímač snažil řvát a plivat. Bohužel však jako obvykle, bezvýsledně.

Česká televize už s „veřejnoprávností“ nemá pranic společného. Nepřináší objektivní informace, je politicky angažovaná. A to je to úplně nejhorší, co se jí mohlo stát. Jsem pře­svědčen, že přijde čas, kdy tyto novodobé kolaboranty z ČT vymýtíme. Nevím, kdy se to stane, ale věřím, že se toho ještě dožiji. Ale i kdyby mne z těch nehorázných lží reportérů ČT dříve ranila mrtvice, raději zemřu „na štítě“, než abych se s tím smířil.

 

Václav Husák

Loading...

Podobné články

4 Komentáře “Česká televize mne zabíjí

  • Já mám pro Vás řešení. Jestliže musíte sledovat všechny veřejné zdroje informaci, pak nemusíte sledovat ČT. Proč? Protože ČT není zdroj informací, je to jen nástroj kontroly, něco jako obojek pro psa. Důkazem je to, že když budete delší dobu sledovat ČT, stejně nic nebudete pořádně vědět. ČT tedy není zdroj informací a nemusíte to sledovat.

  • · Edit

    nemam televizi ani radio uz 8 let a spokojene si vychovavam bez techto manipulacnich lzivych zbytecnosti deti, sam je naucim co je ok a co fake

  • Aby byla ČT objektivní, musela by být objektivní i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Tu volí politici. Dokud budou hloupí politici, bude hloupé vše, na co mají vliv. Zachovat si zdravý rozum je těžké. Programově se lidem vymývají mozky, abychom byli takové tupé stádo jako Američané. Naštěstí jsme v Čechách. Češi si dokázali udržet zdravý rozum pod Habsburky, pod Rakouskem, za Hitlera i po válce za komunistů. Jen dlouho trvá, než „nádoba přeteče“ a Češi se probudí k nějaké akci. Příští velkou akcí musí být záchrana před hloupou byrokratickou unií tím, že z EU vystoupíme a začneme používat vlastní rozum. Politici mají prázdné hlavy a fungují jen jako reproduktory, přes které k nám hovoří elity ze zámoří.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*