Česká spořitelna také likviduje ekonomiku a obyvatele ČR

Česká spořitelna také likviduje ekonomiku a obyvatele ČR

ceskasporitelna

Živnostník je prý páteří ekonomiky. Toho se drží naše cizácké banky. Například Česká spořitelna, vlastněná rakouskou ERSTE, neváhá v sílící morálně ekonomické krizi likvidovat funkční živnostníky včetně rodin.

Je přeci logické, že pokud padá plošně ekonomika země, snižují se živnostníkům obraty a právě na těchto obratech závisí existence kontokorentu, tj. půjčky, které živnostník využívá třeba jako kapitálu, který si ze socialismu nemohl, jakožto poctivý pracující, přinést do kapitalismu. Ale spořitelnu to netrápí, netrápí ji, že takový živnostník je na pokraji zhroucení, protože krize zde zuří a sílí již pátým rokem.

Živnostníku, nesplňuješ výše měsíčních obratů, tak teď na konci sezóny, před zničující zimou, tě dorazíme. A tak učinili, živnostníkovi zrušili kontokorent a převedli mu ho na úvěr s lichvářským úrokem 15% a měsíční splítkou o 10 000,- Kč vyšší, než byla splátka kontokorentu. To je pohádky konec, živnostník buďto spáchá sebevraždu, nebo emigruje, nebo zmizí v šedé ekonomice jako další statisíce Čechů. Nebo mu rupne v bedně a kdo ví co provede. A co to přinese státu? Přijde o dalšího plátce daní, spotřebitele a získá nového příjemce podpor, bezdomovce a žebráka. A to se děje ve velkém a srazí to republice vaz.

zdroj : exilovenoviny.cz

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*