Za komunistů lidé četli zakázanou literaturu, noviny a samizdat. Dnes je nutné číst alternativní servery.

Z úplně totožných důvodů!

Znovu se mlží, lže, podvádí  a krade (tou krádeží myslím krádež času, který člověk stráví tím, aby hledal a hledal po internetu normálnější a rozumnější zpravodajství).

Novinář už dnes není novinářem. Pokud píše o politice a mezinárodních vztazích, nemá šanci být objektivní. Musí zpívat písničku svých chlebodárců. A jeho chlebodárci musí zase lobovat za své zájmy u těch, o kterých by měl novinář kriticky psát. Začarovaný kruh.

iDnes píše :

Rusko zmodernizuje jaderné zbraně. Nadešel čas, řekl ministr Lavrov. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že nastal čas, aby Rusko zmodernizovalo své jaderné a konvenční zbraně. Stejný krok tento týden představily i USA. Závody ve zbrojení však Lavrov vylučuje…

Toto je příklad podprahového podsouvání propagandistické, nenávistné nformace. Nikde nenajdete přímo napsáno, že se jedná o odpověď na totožné vyjádření amerického prezidenta Obamy. A ironií je, že Rusko vylučuje závod v jaderném zbrojení. Když USA už odstartovaly…

Při pomalejším čtení to nakonec čtenář pochopí, nicméně už titulek a následný článek je koncipován tak, aby prvním vjemem byla informace, že Rusko vyhrožuje jadernými zbraněmi!

Diskuze k článku na iDnes mi dává za pravdu. Většina diskutujících se ihned vyjadřuje stylem, „Moskva haraší jadernými zbraněmi. Parchanti jedni…“

Dalším příkladem podprahového ovlivňování mám odstavec ze serveru aktualne.cz :

Lavrov se vyjádřil i ke krizové situaci na Ukrajině, kterou označil za výsledek státního převratu. Ten podle Lavrova podporovaly Spojené státy i Evropská unie. Zcela se vyhnul otázce ruské vojenské intervence na východě Ukrajiny, z níž Západ obviňuje Moskvu. Jarní anexi Krymu, který do té doby patřil Ukrajině, Lavrov označil za výsledek volby většiny ruskojazyčného obyvatelstva tohoto poloostrova. Referendum konané za přítomnosti ruských vojáků vyznělo ve prospěch připojení k Rusku.

Dotčenou větu jsem zvýraznil. Pro objektivitu informace totiž má úplně opačný význam. Má znehodnotit právě smysl a význam celého odstavce. Výsledkem sdělení tedy paradoxně není to, o čem Lavrov mluvil, ale že zmetek je to proto, že o něčem nemluvil! Komedie nehodná novináře, který pět let studoval…

Podobně se chová veřejnoprávní Česká televize a všechna oficiální mainstreamová média.

Svoboda slova se tedy přesunula na alternativní platformy a mezi blogery. Zatím. Zde je totiž problém v tom, že od blogerů (samozřejmě, že píši i o sobě…) se očekává pouze pravda a ověřené informace. Jinak jsou napadáni, že lžou.

Když to vezmu samozřejmě na sebe, já tady nejsem placen za to, abych někomu přinášel objektivní informace. Já jako bloger se bráním právě tomu, o čem zde v tomto blogu píši. Bráním sebe a upozorňuji své čtenáře, že z nás dělají ti „zodpovědní“ hloupé ovečky…..


Ale stejně byli napadáni kdysi ti, co vytvářeli samizdat. Neoficiální názor byla jasná lež. Protistátní propaganda A samozřejmě i trestný čin.

Já si myslím, že se k tomuto neoficiálnímu a alternativnímu posuzování svobody slova zase brzy dostaneme.

Existuje totiž spousta lidí, kteří pro to dělají, co mohou. Dokonce včetně paní ombudsmanky, která už začala ničit za projevené názory svého zástupce Křečka.

A samozřejmě i za pomoci mainstramových novinářů.

Prohra se totiž v EU a v západní liberální demokracii nepřiznává…

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://fojtik.blog.idnes.cz