Česká hymna může být adaptací Bohemian Rhapsody od Queen, text složí Banga

Česká hymna může být adaptací Bohemian Rhapsody od Queen, text složí Banga

Podle informací našeho zpravodaje pracuje ČOV v čele s Kejvalem na několika ambiciózních konceptech, které posunou Českou státnost. Na stole jsou Bohemian Rhapsody a We Are The Champions od Queen co by hymny. A co ambice vlajky?

Státní hymna má být nově adaptací jedné ze skladeb skupiny Queen, a to buď Bohemian Rhapsody nebo We Are The Champions. „Nesporná výhoda obou skladeb je v jejich stopáži a v dostatečném množství slok. Plusem je rovněž obecné povědomí o těchto písních,“ uvedl Kejval s tím, že malinko upřednostňuje Bohemian rhapsody. „V názvu je přece jen to Bohemian („Česká“ – jeden z možných překladů, pozn. redaktora),“ dodal.

Kejval současně nevylučuje ani možnost převzetí Ódy na radost, kterou momentálně jako svou „hymnu“ využívá Evropská unie. Tím by podle něj Česká republika konečně dostatečně stvrdila svou loajalitu k tomuto společenství.



Text nové hymny by podle kuloárních informací mohl dostat na zakázku všeobecně uznávaný hudebník Radek Banga. Kejval tuto informaci zatím nepotvrdil, nicméně uznal, že Radek je podle něj dostatečně progresivní, ambiciózní a navíc má dostatek odvahy, aby se takového úkolu mohl plně zhostit. „Některé příliš ambiciózní pasáže Radkova textu bychom nechali v brumendu, nebo by je orchestr přehlušil hoboji,“ zaplašil Kejval některé obavy o možné přílišné umělcově progresivitě.

Kejval rovněž potvrdil, že na pořadu dne je i vylepšení české vlajky. „Co si budeme povídat, máme jednu z nejméně barevných vlajek na světě, která navíc v nezaujatém divákovi nevzbudí žádné emoce. Mně osobně by se líbilo přidání růžové, případně ještě dalších barev. Na bílém pozadí si dokáží představit také drobnou vlajku Tibetu, případně číslovku s aktuálním počtem obyvatel, která by se průběžně měnila na základě demokratického vývoje. Myslím, že tím bychom konečně mohli být světoví,“ zakončil předseda pyšně s tím, že jako výtvarníka mají v hledáčku Davida Černého.

Poznámka autora: veškerý text včetně citací je smýšlený, podobnost s reálnými osobami je čistě náhodná.




Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Česká hymna může být adaptací Bohemian Rhapsody od Queen, text složí Banga

  • Nechte hymnu hymnou. Naše hymna je více než krásná a mnohé zvrácené a ujeté lidi to štve. Vůbec se nedivím kdyby ještě zvrácení rádoby umělci jako např. Banga, David Černý nebo někdo z hysterických zpěváků či herců,. kteří si chtějí udržet své
    peníze jsou schopni zničit vše co je naším národním stříbrem jen , aby byli politicky in a zalíbili se i EU, která by si asi přála, aby v budoucnu existovala jediná hymna a to ta Německá.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*