Červený kříž odmítá prozradit jak utratili peníze na hurikán Sandy

Červený kříž odmítá prozradit jak utratili peníze na hurikán Sandy

Jedna z nejznámějších charitativních organizací na světě, úmyslně brání zveřejnit informaci o tom, kde utratila více než 300 miliónů dolarů, které obdržela po hurikánu Sandy. Nezávislé zprávy skupiny ProPublica tvrdí, že americký Červený kříž opakovaně popřel žádosti, aby zveřejnili podrobnosti o tom, jak bylo naloženo s financemi, které po hurikánu Sandy obdrželi a hájí se tím, že je informace chráněna „obchodním tajemstvím“.

Červený kříž je tak neodbytný a dělá vše proto, aby udržel tuto informaci v tajnosti, že si k odrážení útoků údajně najal prestižní advokátní kancelář v New Yorku Gibson Dunn. Červený kříž podle ProPublica uvolnil nějaké informace o dotacích na hurikán Sandy generálnímu prokurátorovi Ericu Schneidermanovi, ale charita doposud tuto informaci odepřela od veřejnosti.

Pobřeží New Jersey po hurikánu Sandy Foto : greenpeaceblogs.org
Pobřeží New Jersey po hurikánu Sandy Foto : greenpeaceblogs.org

Červený kříž tvrdí na svou obranu, že zveřejněním těchto informací by porušili „vnitřní a proprietární metody a postupy“ , jak provádí své fundraisingové aktivity. V zastoupení Červeného kříže vysvětlila v nedávném dopise Gabrielle Levin, že úplné zveřejnění by vedlo k úniku důvěrné finanční informace, stejně jako jiné soukromé informace o tom, jak Červený kříž vykonává své každodenní podnikatelské činosti.

Americký Červený kříž by utrpěl poškození hospodářské soutěže, protože by jeho konkurenti mohli napodobit obchodní model amerického Červeného kříže a zvýšit si tím konkurenční výhodu,“dodala Levin.


Je Červený kříž charita nebo byznys?

Tento typ jazyka spíše vypadá, jakoby pocházel z podnikání prodeje zboží nebo služeb. Ale Červený kříž má být nezisková charitativní organizace, což činí jejich použitá slova „konkurence“ v kontextu jako velmi znepokojující. Znamená to, že tato dobře známá organizace používá darované peníze pro jiné účely, než je pomoc lidem v nouzi? Upřímně těžko říci, protože úředníci Červeného kříže odmítají být transparentní v tom, jak je s finančními prostředky nakládáno.

I celé jejich „obchodní tajemství“ je také trochu pochybné, tvrdí expert na neziskové organizace Doug White, který řídí program pro správu získávání finančních prostředků na Kolumbijské univerzitě v New Yorku a dodává, že to nemá s činností Červeného kříže nic společného. Srážková informace od veřejnosti, zvláště když se jedná o velkou katastrofu, jakou je hurikán Sandy, ukazuje znepokojivý nedostatek transparentnosti a odpovědnosti Červeného kříže.

zdroj : http://www.naturalnews.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*