Červený kříž nařídil odstranění krucifixů a křesťanských křížů ze svých budov

Červený kříž nařídil odstranění krucifixů a křesťanských křížů ze svých budov

Červený kříž v belgické provincii Lutych na hranicích s Nizozemskem a Německem nařídil všem 28 zařízením, aby odstranili všechny křesťanské kříže a krucifixy ze svých zdí, aby charita vypadala nábožensky neutrální, podle belgického deníku 7Sur7 a Breitbart.

Andre Rouffart, prezident Červeného kříže ve Verviers v provincii Lutych uvedl, že byl zaslán e-mail 28 pobočkám Červeného kříže v Lutychu, ve kterém byly pobočky instruovány, aby „respektovaly zásady Červeného kříže a nedělaly odlišnosti v náboženství nebo rase.“

Organizace červeného kříže je „neutrální“ tím, že se jako skupina humanitární pomoci neúčastní nepřátelských akcí, nebo se nikdy nezapojuje do diskuzí politického, rasového, náboženského nebo ideologického charakteru,“ stojí na jejich internetových stránkách. Symbol organizace, červený kříž na bílém pozadí, je inverzní švýcarská vlajka, která se vyznačuje původem z doby křesťanství a křesťanského císaře Charlemagnea.Situace v Lutychu se však týká krucifixů a křesťanských křížů visících na stěnách budov červeného kříže.

Podle deníku 7Sur7 si někteří dobrovolníci z Červeného kříže stěžovali na e-mailové nařízení. Jeden dobrovolník uvedl: „Nechte věci tak, jak jsou. Kdysi jsme říkávali „vánoční svátky“, nyní je to „zimní dovolená“. Vánoční trh v Bruselu se stal „zimním potěšením“.

Andre Rouffart řekl: „Určitá část populace si myslí, že je to kvůli muslimům, že museli být kříže odstraněny z poboček červeného kříže a konkrétněji ve Verviers, ale to s tím nemá nic společného.“

Kromě původního symbolu Červeného kříže organizace používá také červený půlměsíc na bílém pozadí. Tento druhý symbol se používá v muslimských zemích, protože tradiční červený kříž na bílém pozadí je pro mnoho muslimů považován za urážející.

 

(Cnsnews/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*