Cenzura pokračuje: Youtube zakazuje „nenávistná“ videa s „rasistickým“ obsahem

Cenzura pokračuje: Youtube zakazuje „nenávistná“ videa s „rasistickým“ obsahem

Společnost YouTube aktualizovala své zásady nenávistných projevů a nyní zakazuje videa „s rasistickým obsahem“  a také klipy podporující určité konspirační teorie.

Společnost, která je dceřinou společností společnosti Google, oznámila ve svém blogu, že bude potlačovat „nenávistný obsah“. Společnost již omezila komentáře a funkce sdílení u podobných videí v roce 2017, ale nový zákaz jde ještě o krok dále.„V současné době podnikáme další kroky v naší politice nenávistných projevů tím, že specificky zakazujeme videa, vycházejí z toho, že určitá skupina je nadřazena, aby ospravedlnila diskriminaci, segregaci nebo vyloučení,“ stojí v příspěvku na jejím blogu.

Požadavek společnosti YouTube, že zakáže všechna „rasistická“ videa se shoduje s podobnou politickou změnou společnosti Facebook, která se rozhodla zakazovat obsah „bílého nacionalismu“ a „bílého rasismu“, zatímco zdánlivě ignoruje podobný obsah, například od černého separatismu nebo sionistického hnutí.

Společnost YouTube však prezentovala „videa propagující nebo oslavující nacistickou ideologii“, jako příklad, který by porušoval její nová pravidla.

Kromě těchto změn, společnost uvedla, že redukuje šíření obsahu, který přímo neporušuje její zásady, ale „je právě na hraně“.

Společnost uvedla, že tento obsah „na hraně“, včetně videí s konspiračními teoriemi a falešnými vědeckými videi, bude vynechán z doporučení diváků a bude nahrazen videem od „autoritativních zdrojů,“ což je krok, který jistě rozčílí obhájce svobody projevu a ty, kteří se k nim hlásí a již obvinili sociální síť ze zaujatosti.

„Nakonec odstraníme obsah, který popírá, že došlo k dobře zdokumentovaným násilným událostem, jako je holocaust nebo střelba ve škole Sandy Hook,“ píše se dále v příspěvku. Společnost YouTube byla jedním z několika technologických gigantů, který se loni v srpnu opřel do konzervativního aktivistu bojujícího za svobodu projevu Alexe Jonese, jehož se bojí.

Jones již dříve uvedl, že školáci zastřeleni v roce 2012 ve škole Sandy Hook byli „krizoví herci“, najatými pro další agendu kontroly zbraní.

Během několika minut po oznámení nových pravidel, konzervativní komentátoři, novináři a dokonce i černošští hudebníci informovali, že společnost YouTube zakázala nebo démonizovala jejich videa.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*