Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám odporuje demokratickým principům

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám odporuje demokratickým principům

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra jede od 1. ledna v ostrém provozu. Tento útvar si údajně klade za cíl bojovat proti šíření propagandy a dezinformaci. Hlavně na internetu.

Ale obávám se, že Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra bude maximálně zneužíváno vůči těm, kteří mají jiný názor, než-li ten „správný“. Byl bych velmi nerad, aby se v brzké budoucnosti perzekuovali lidé, kteří vyjádří nesouhlas s aktuální migrační vlnou, Evropskou uniíí či NATO. Vždyť zatím vše vypadá tak, že cílem centra proti terorismu a hybridním hrozbám bude snaha o zastrašení civilního obyvatelstva ze svobodného projevu na internetu.

V České republice vznikl úřad, který de facto bude lidem jistou formou předkládat, jak mají myslet a jakýmají mít názor na různé politické události. Pokud budete mít „špatný“ názor, nastanou asi nepříjemnosti. Je i možné, že tento nový útvar bude sbírat informace o občanech, kteří smýšlí příliš svobodně, a až bude hodně „důkazů“, tak útvar vše předá policii.
To by znamenalo konec svobodnému vyjadřování.

Nedávno se Eva Romancovová, která se mimochodem stala koordinátorkou českého Centra proti terorismu a hybridním hrozbám, vyjádřila v tom smyslu, že tento útvar může reagovat i na tvrzení politiků, například ve volební kampani, či na prezidenta Zemana. A právě nad tímto bychom se měli zvlášť pozastavit. Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra bude v budoucnu aktivně zasahovat do volebních kampaní? A v čí prospěch? Politik či strana, která se tomuto úřadu znelíbí, bude veřejně dehonestována? A samozřejmě, že tento úřad asi zasáhne i do prezidentské kampaně? Je to zjevné a hlavně odporné.Toto nemá s demokracií nic společného.

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra nemůže obyvatelstvu nařizovat jak mají smýšlet, co psát a říkat. Každý by měl mít svobodu vyjádřit svobodně svůj názor. Tento úřad odporuje demokratickým principům a měl by být ihned zrušen.
Loading...

Podobné články

Komentář “Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám odporuje demokratickým principům

  • Kdyby veřejnoprávní média informovala pravdivě a objektivně, nebyla by poptávka po alternativních zdrojích informací. Čím víc budou politici prostřednictvím veřejnoprávních médií lhát, tím více budeme muset vyhledávat informace u důvěryhodnějších zdrojů. Dnes jsou hlavní média hlásnou troubou propagandy USA a EU a cpou nám do hlavy nesmysly. Pokud to ve volbách nezměníme, budeme si i nadále lhát sami sobě. Pravda je někdy nepříjemná, ale vždy je lepší, než lež. Lhát o migrantech, jak jsou to milí spoluobčané, kteří rozmnoží evropskou populaci, lhát o Rusku, lhát o EU a vše jen pro zájem úzké skupiny lidí, kteří vše ovládají? To není demokracie.
    Jestliže má někdo přežvykovat informace, aby měly správnou podobu, pak to musí být velmi charakterní a pravdomluvný člověk. Tím Chovanec určitě není.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*