Celkový dluh USA stoupl na téměř 60 bilionů dolarů, předznamenává novou recesi

Celkový dluh USA stoupl na téměř 60 bilionů dolarů, předznamenává novou recesi

Amerika – její vláda, podniky a lidé- dluží téměř 60 bilionů dolarů, podle nejnovějších hospodářských údajů z St. Louis Federal Reserve. Dle jejich statistik je největším důvodem pro obrovský deficit soukromé zadlužení, nikoliv vládní půjčky.

Celkový americký dluh byl na konci prvního čtvrtletí, 31. března, roku 2014 téměř 59,4 bilionů, a narostl od konce čtvrtého čtvrtletí roku 2013 o téměř 500 miliard, podle údajů. Celkový dluh (dluh vlády, podniků, hypotéky a spotřebitelské úvěry) byl před 40 lety 2,2 biliony dolarů.

Za 50 let se stlala z půjček nemoc, kterou trpí skoro každý a používá se na vše, na rozdíl od dřívějších dob, kdy se jednalo jen o luxus,“ napsal James Butler pro Independent Voters Network (IVN). „ Je to virus, který se rozšířil do všech aspektů naši ekonomiky, od spotřebitele, který zaplatí kreditní kartou tyčinku v automatu za 0,75 dolarů po vládní půjčky ve výší 17 bilionů dolarů, k udržení nad vodou.“

total-debt

Podle studie publikované v roce 2012 v magazínu Economist, rychlý růst v soukromém sektoru nejlépe předpovídá recesi, která zvyšuje výši veřejného dluhu. Spotřebitelské úvěry v USA vzrostly o 22 procent v průběhu tří let a dosáhly v dubnu rekordních 3,18 bilionů dolarů, uvedl v pátek FED.

Používání kreditních karet (neboli revolvingový úvěr) se zvýšil o 8,8 miliardy dolarů, zatímco ne-revolvingový úvěr jako úvěry na automobily a studentské půjčky poskytnuté vládou vzrostly v dubnu o 18 miliard dolarů. Ne-revolvingový úvěr vzrostl o 8,2 procenta více, než v loňském roce, zatímco výše revolvingových úvěrů se zvýšila pouze o 2,2 procenta více ve stejném časovém období.

Chvíli po recesi bylo v módě rozřezat vaše kreditní karty a dostat se ze dluhů,“ napsal Michael Snyder pro Infowars. „Ale tento výstřelek se neudržel příliš dlouho, ne?“

total-consumer-credit

Snyder poznamenal, že 56 procent všech Američanů mají hypoteční úvěr, a že průměrná měsíční platba za automobil je 474 dolarů. Dodal, že 52 procent majitelů domů, jsou přetížení hypotékou a „ nemohou si dovolit ani dům, v kterém žijí právě teď.“

Dluh nejvíce poškozuje mladé lidi. Millennians tvrdí, že mladí utratí nejméně polovinu své měsíční výplaty na splácení dluhu, dle zjištění posledního průzkumu Wells Fargo. A dva roky poté, co ukončí studium na vysoké škole, polovina všech absolventů musí po finanční stránce stále spoléhat na své rodiče, nebo jiné členy rodiny, dle studie, která také zjistila, že pouze 49 procent absolventů pracuje na plný úvazek.


Většina dluhů, kterým mladí čelí, jsou studentské půjčky, které činí více než 1,2 bilionů dolarů, podle Federálního rezervního systému. Z toho dluhu, je přibližně 124 miliard, po více než 90 denní splatnosti.

Co jsme udělali pro naše mladé lidi je ostudné. Povzbudili jsme je, aby se dostali do dluhového celoživotního otroctví, ještě dříve, než pochopili o čem život je,“ napsal Snyder.

Rozpočtový úřad Kongresu předvídá, že se ekonomika zastaví v roce 2017, protože Američané budou mít čím dál větší výdaje, ale mzdy a bohatství nepůjdou směrem nahoru, což povede k příjmové nerovnosti v zemi.

Ekonomové se nedohodli na tom, jak odvrátit hrozící krizi, ale závislost Američanů a většiny lidí na výdaje s prostředků úvěru rozhodně nepomůže.

zdroj : http://rt.com

 

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*