Čeká nás státní převrat jako v Kijevě?

Čeká nás státní převrat jako v Kijevě?

Ještě tak před týdnem jsem se podobným spikleneckým teorím smál. Ještě v pondělí jsem napsal v zásadě pohodový komentář k událostem v Praze. Ovšem od začátku  mi tam celou dobu něco  nehrálo….Ano, dokonalá režijní příprava vzbouřenců. A když jsem včera zjistil, že onímem muž, který akci organizoval je Martin Přikryl, který se svého času podílel na dokonalé mnoha měsíců připravované manipulaci veřejnosti s otevřením nového hypermarketu „Český sen“, kde první den mělo být zboží zadarmo. Vzpomněl jsem si na ty  tisíce, běžící o závod a padající na zem až doběhli k atrapě, začala se mi mozaika skládat.

Dokonale bylo předvedeno cvičení s rudými kartami. Na jeden povel, ani jedna ruka neklesá. A jak uváděly německé deníky : zvířecí monotematická zběsilost demonstrantů.

Dnes prohlásil onen muž, že bude v boji pokračovat, pokud Putin přijede.

Abych byl upřímný, dnes bych měl dostat karmu od nepřátel Putina a Zemana, protože jim v podstatě naznačuji, že Zeman je možná určen k odstranění a nesporným důvodem je, že se odmítá účastnit povinně vyžadovaného tažení proti Putinovi.

Foto :  Hans Štembera/ Parlamentnilisty.cz
Foto : Hans Štembera/ Parlamentnilisty.cz

A střípky pokračují : V rozporu s objektivní realitou Obama jako největší a nejvýznamnější zlo, pokládá Rusko a to povídá neustále, všude. Islámský stát, včetně uřezaných hlav amerických občanů jej jakoby ani nezajímal. První slova amerického velvyslance v Praze, takového soft protektora byla opět namířena proti Zemanovi, s tím že Česká republika nesmí zaujímat vyvážený vztah k Rusku.

Kyjevský převrat byl dávno připravován. Vzpomeňme, že před zahájením olympiády v Soči Obama masivně Američany před jejich návštěvou varoval a k překvapení Rusů vyslal do černomořského  přístavu námořní lodě, ačkoliv oni to odmítali. No Obama věděl, že majdan během olympiády vypukne.

Kerry, jeho státní tajemník se objevil hned v prvních dnech vypuknutí majdanu a již více ani kyjevské vzbouřence podpořit nemohl. O těch 5 miliardách ani nemluvě.

Američané jsou z historie odborníky na převraty, tu násilné (Chile) tu méně násilné.

Podpora Američanů majdanu byla neskutečná.

A řekněme to jednoznačně : šlo od počátku o zásadní geopolitický střet mezi USA, potažmo Západem jako celkem a Ruskem.

Nastává ovšem krize, plány nevycházejí.

Po roce od majdanu, je Ukrajina na dně, Krym samozřejmě ruský a Novorosijsko se zřejmě nikdy do Ukrajiny nevrátí.

Je tu nesporně válka. A Západ ne a ne zvítězit.

Správně to řekla Merkelová : Vypadá to, jako by Západ neměl sílu cosi prosadit a proto předevčírem tak soptila.

A začíná drolení : Orbán se chce vymanit z EU, která je jen převodovou politickou pákou USA. Takže nejdříve odstraní jeho bustu právě z oněch míst, kam teď šoupli Havla, potom bezprecedentně zakáží vstup na americké území 6 osobám navázaným na Orbána, a potom vypukají boje o daň internetu. Ale pozor ty desetitisícové manifestace jsou též vedeny ve prospěch jednoznačného příklonu k USA. Jinými slovy totéž, co se děje nyní u nás.

Zeman neskutečně Američanům jistě vadí, tak jako vadí mnohým z vás, kteří čtou tyto řádky. Jsem přesvědčen, že USA jistě uvažuje o variantě jeho možného odstranění.

Aktivizují se havlisté v řadách ČSSD : Dienstbier, Zaorálek.

Najednou z ničeho nic 14 dnů před návštěvou Wasginhtonu padá rozhodnutí o setkání Sobotky s Bidenem.

A Sobotka, šedivý muž bez chuti a zápachu najednou začíná prezidenta kritizovat a stává se předním bojovníkem za lidská práva, ovšem přirozeně v onom americkém způsobu vidění (brutální porušování lidských práva u blízkých spojenců USA – islámských despocií, jej přirozeně nezajímá)

Nepodceňoval bych to.

Myslím si, že

1, by prezident absolutně neměl věřit zprávám z BIS, zejména, když budou tvrdit, že nic nehrozí,

2, by si prezident měl povolat nejvyšší policejní představitele, s výjimkou těch, kteří opakovaně prodělali školení v USA a vyžádat si od nich informace, jak je zajištěna bezpečnost pro případ možného vzniku „majdanu“ a la Kijev

3, prezident zcela nesporně nemůže důvěřovat předsedům následujících politických stran:  Sobotkovi, Schwarzenbergovi, Fialovi a Bělobrádkovi.

4, prezident by se měl opřít o předsedy  ostatních stran:  Babišem, Filipem a Okamurou. Zejména Babiš je klíčový.


Možná to je vše přehnané, ale spíše ne.

Na Ukrajině zpočátku šlo, jako u nás za „boj za demokracii a svobodu“ ale ve skutečnosti  šlo o jediný důvod: Janukovič se chtěl vymknout z područí Západu.  Ale ne úplně, ale jen tím, že chtěl využívat výhody napojení jak na Rusko, tak i EU.

Ale to nejde, platí obdobná doktrína jako za Brežněva, musím jít s námi a ani trochu se necuknout.

Náš Zeman je silně prozápadní, ovšem zároveň zcela chce spolupracovat s Ruskem či Čínou a na plno. A to se nesmí.

Když jsem hodnotil 17. listopad, zkonstatoval jsem, že byl hustý, ale nic nevyřešil…A že nás čeká , kam se tato země vydá.

Je logické, že tyto pocity mohou být i na druhé straně…

Geopolický ostrý střet mezi Západem a Ruskem (Východem), u kterého Západ vylučuje jakoukoliv vlastní myšlenku nás zasahuje stále víc a více.

Řekl bych, že nás čekají napjaté měsíce.

Judr. Jiří Vyvadil

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…