Čeho Washington dosáhl ve své šestileté válce v Sýrii?

Čeho Washington dosáhl ve své šestileté válce v Sýrii?

Teď, když se blíží porážka Islámského státu v Sýrii a syrská armáda čistí některé z posledních pevností ISIS na východě, washingtonští intervencionalisté hledají nové omluvy k zachování nezákonné americké vojenské přítomnost v zemi. Jejich původní záměr pro zásah byl již dávno odhalen jako další ze lží.

Vzpomeňte si, jak prezident Obama nejprve zapojil americkou armádu v Iráku a Sýrii aby „zabránil genocidě“ Yazidisů a slíbil, že operace nedojde k tomu, aby byly nasazeny americké „boty na zemi“. To bylo před třemi lety a americká armáda se stále více zapojuje, zatímco Kongres se nadále vyhýbá svým ústavním závazkům. Spojené státy dokonce vybudovaly v Sýrii vojenské základny, přestože k tomu nemají povolení! Představte si, že by Sýrie začala budovat vojenské základny v USA bez souhlasu.

Po šesti letech války syrská vláda téměř porazila ISIS a Al-Kájdu a Amerikou podporované „umírněné“, ze kterých se stali buď islámští extremisté, nebo kurdští vojáci. Podle nedávné zprávy, USA dodaly do Sýrie bojovníkům zbraně v hodnotě dvou miliard dolarů prostřednictvím východní Evropy. Většina těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím „umírněných“, kteří sebou tyto zbraně vzali při vstupu do řad ISIS nebo Al-Kájdy.

„Asad musí jít,“ prohlásil prezident Obama v roce 2011, když tvrdil, že syrský vůdce páchá genocidu proti svému vlastnímu lidu a že změna režimu byla jedinou možností, jak zachránit Syřany. Teprve v loňském roce, kdy se syrské Aleppo blížilo osvobození syrskou armádou, neokonzervativci varovali, že se Asad přesune a zabije všechny obyvatele. Varovali, že obyvatelé východního Aleppa utečou ze syrské armády. Ale stalo se něco úplně jiného. Podle Mezinárodní organizace OSN pro migraci se v srpnu vrátilo do Sýrie 600 000 uprchlíků. Polovina navrátilců se vrátila do Aleppa, kde měl Asad údajně čekat, aby je zabil.Co se stalo? Neokonzervativci a „humánní intervencionisté“ lhali. Stejně jako lhali o Libyi, Iráku a tak dále.

Zatímco to bylo ve většině případů ignorováno ze strany médií hlavního proudu, právě tento týden byl zvolen křesťan jako řečník syrského parlamentu. Novým řečníkem je 58letý ortodoxní křesťanský právník a člen strany Baath prezidenta Asada.

Kolik křesťanů má americký „spojenec“ Saúdská Arábie ve svém parlamentu? Ach, zapomněl jsem, že Saúdská Arábie nemá volitelný parlament.

Proč se zdá, že americká politika na Středním východě vždy nejvíce ubližuje křesťanům? V Iráku utrpěli křesťané neúměrně od invaze USA v roce 2003. Ve skutečnosti tam moc křesťanů již nezbývá. Proč více amerických křesťanských skupin nepožaduje, aby USA odtáhly ze Středního východu?

USA nehodlají odejít samy. S tím, jak se blíží úplná porážka ISIS v Sýrii, mnoho figur ve Washingtonu požaduje, aby americká armáda pokračovala v nezákonném obsazování některých částí země, aby ji ochránili před íránským vlivem! Samozřejmě, že před americkými vojenskými akcemi v Iráku a Sýrii byl íránský vliv v regionu mnohem menší! Takže americký zahraničí intervencionismus vytváří nové problémy, které lze vyřešit pouze americkým intervencionismem? Vojenský průmyslový komplex si nemohl představit lepší plán, jak okrádat americký lid a obohatit se!

Čeho USA dosáhly v Sýrii? Ničeho dobrého.

 

(Ronpaulinstitute/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: EPA)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*