CDC tají 1400 potenciálních případů nakažených virem Ebola v USA.

CDC tají 1400 potenciálních případů nakažených virem Ebola v USA.

Známá investigativní novinářka tvrdí, že americký lid stále není uchráněn před nebezpečím rychlého šíření viru Ebola v zemi, a že hlavní vládní agentura pro mimořádné události je primárním viníkem této situace.

V nedávném rozhovoru pro Fox News, bývalá novinářka CBS Sharyl Attkisoonová prohlásila, že Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), stejně jako Obamova administrativa, neříkají veřejnosti pravdu o všech možných případech nakažených Ebolou, které úředníci stále sledují. Sharyl také dodala, že zde existuje snaha kontrolovat a cenzurovat zprávy o Ebole.

Virus Ebola Foto : macleans.ca
Virus Ebola Foto : macleans.ca

Spousty mediálních pokrytí se snížilo na nulu, kvůli zákazu publikovat tyto informace,“ dodala Attkissonová.

Ředitel CDC Dr. Tom Frieden byl zpočátku na všech místech, kde poskytoval rozhovory a hovořil o smrtelné nemoci poté, co byl v září diagnostikován první případ na půdě Spojených států, a co byly dvě zdravotní sestry pečující o první oběti také tímto virem diagnostikovány.

Pak na konci října, prezident Obama jmenoval dlouholetého demokratického politického funkcionáře Rona Klaina, jako hlavního koordinátora Eboly, ale Klaina nebylo téměř slyšet a nyní dokonce oznámil, že na svou funkci ohledně koordinace tohoto viru rezignuje. Mediální informace ohledně viru Ebola ve Spojených státech také úplně ztichly.

Mezitím, BBC uvedlo na konci měsíce, že škrty ve výdajích ze strany Mezinárodního měnového fondu (MMF), přispěly, dle některých výzkumníků ve Spojeném království, k rychlému šíření viru v nejvíce postižených zemích západní Afriky.

Attkissonová v programu uvedla, že odborníci na infekční onemocnění jsou stále „velmi znepokojeni,“protože v případě, že se smrtelný virus vymkne kontrole ve Spojených státech, „nebude existovat způsob, jak se s ním vypořádat.“

Veřejnost se teď cítí poněkud bezpečnější, řekla hostiteli pořadu Howardu Kurtzovi, ale jen proto, že se mediální pokrytí a pobouření úplně změnilo a neví se, jak si vláda s krizí Eboly vede. Attkissonová také uvedla, že nedávno volala CDC s dotazem, kolik potenciálních případů bylo na půdě Spojených států monitorováno, a bylo ji řečeno, že je sledováno 1400 potenciálních případů.

Řekla jsem: Kde jsou tyto informace aktualizovány na vašich webových stránkách? A oni mi odpověděli:“ „ My tyto informace na našich stránkách neuvádíme.“ „Takže si myslím, že existuje snaha kontrolovat zprávy a vytěsňovat je,“ řekla Kurtzovi. „Jedná se o veřejnou informaci, kterou má právo vědět široká veřejnost. Sdělovací prostředky by neměly šířit paniku, ale měly by tyto informace veřejnosti poskytovat.“

Škrty vedly k „nedostatečně financovaným, nedostatečně personálním a špatně připraveným zdravotním systémům“ v Sierra Leone, Guinei a Libérii, uvedli vědci, které citovala BBC.

Představitelé MMF tyto britské zprávy popřeli.

Zatím virus zabil více než 7300 lidí na celém světě, většinu z nich ve třech západoafrických zemích.


Hlavním důvodem, proč se vypuknutí Eboly šířilo tak rychle, byla slabost systémů zdravotnické péče v regionu, a bylo by nešťastné, kdyby byly přehlédnuty základní příčiny,“ uvedl sociolog Cambridžské university a hlavní autor studie, která zkoumala roli MMF v této krizi, Alexander Kentikelenis.

Studie dále uvádí, že politika vyžadovala vládní škrty tam, kde to bylo „velice důležité a absorbovala finanční prostředky, které mohly být zaměřeny na tyto zdravotní problémy.“

V rozhovoru pro program BBC, Kentikelenis uvedl, že finanční hranice na pracovní a mzdové opatření znamenala, že země nebyly schopny najmout odpovídající zdravotní personál, který by mohly adekvátně zaplatit.

Uvedl také, že záměr MMF decentralizovat systém zdravotní péče, činí mnohem obtížnější mobilizovat koordinovanou reakci na zdravotní pohotovost, jako je vypuknutí viru Ebola.

zdroj : http://www.naturalnews.com, http://www.newsmax.com, http://www.bbc.com, www.foxnews.com, http://science.naturalnews.com
Loading...

Podobné články