Cameron míří do Skotska, aby podpořil kampaň proti skotské nezávislosti

Cameron míří do Skotska, aby podpořil kampaň proti skotské nezávislosti

Britský premiér David Cameron míří do Skotska, aby podpořil hlasování proti nezávislosti Skotska, o kterou se bude hlasovat později tento týden v referendu.

Cameron bude ve Skotsku varovat ve svém projevu později v pondělí, že hlasování o odtržení od Británie je nenávratná volba.

David Cameron  Foto : Reuters
David Cameron Foto : Reuters

Pokud Skotsko v referendu řekne „ano“, Spojené království se rozdělí a každá země půjde svou cestou navždy.

Pondělní návštěva bude druhá za pět dnů, co britský premiér Skotsko navštívil.

Mezitím, média uvedla, že britská královna Alžběta vyjádřila naději, že skotští voliči zváží „velmi pečlivě svoji budoucnost“, před hlasováním. Královna je dle Ústavy povinna si udržet neutralitu během politických problémů v zemi.

Skotsko bude pořádat celostátní referendum o budoucnosti země 18. září. Referendum o nezávislosti by mohlo vést k odtržení Skotska od Velké Británie po více než 300 letech politické unie.

Westminster opakovaně varoval před nezávislosti Skotska a uvedl, že to ohrozí stabilitu Velké Británie a poškodí její mezinárodní postavení.


Skotští představitelé naopak tvrdí, že nezávislost na Velké Británii uvolní Skotsko od londýnských úsporných opatření a zbytečných vojenských výdajů.

Soupeřící tábory ve Skotsku závodí o nerozhodnuté voliče, protože průzkumy veřejného mínění naznačují, že výsledky referenda budou velmi těsné.

Nedávný průzkum veřejného mínění ukázal, že pro skotskou nezávislost by hlasovalo 54 procent voličů a proti nezávislosti 46 procent.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*