Bývalý šéf francouzské rozvědky: NATO vytváří ruskou hrozbu, aby ospravedlnilo svou vlastní existenci

Bývalý šéf francouzské rozvědky: NATO vytváří ruskou hrozbu, aby ospravedlnilo svou vlastní existenci

NATO se stalo zastaralým spolkem po zhroucení Sovětského svazu a tento blok úmyslně prezentuje Rusko jako bezpečnostní hrozbu, aby ospravedlnil svou vlastí existenci,“ řekl kanálu RT Yves Bonnet, bývalý šéf francouzské rozvědky.

Rusové „už nejsou darebáci,“ sovětská hrozba zmizela – a to především proto, že SSSR už neexistuje,“ prohlásil Bonnet.

Úvahy o agresivním chování Moskvy pocházející od amerických představitelů tohoto vojenského bloku jsou „zveličené“, dodal bývalý šéf Úřadu pro územní dohled (DST), který byl rozpuštěn v roce 2008.

„Já věřím, že NATO úmyslně podněcuje vnímání Ruska jako hrozbu. Jako každá jiná organizace, Severoatlantická aliance chce nadále existovat a jediný důvod prodloužení její existence jste vy, Rusové,“ prohlásil Bonnet.

Představa Ruska jako mezinárodní hrozba už nefunguje. Mohu vás ujistit, že francouzští občané již tomu naštěstí nevěří,“ dodal Bonnet.

Bývalý šéf zpravodajské služby řekl francouzské pobočce kanálu RT, že „ je velmi smutné, že se Francie opět připojila k NATO.“Paříž v roce 1966 odešla z NATO kvůli zpochybnění jeho schopnosti odolat Sovětskému svazu a rozvíjet vlastní jaderný odstrašující prostředek, ale opět se k bloku připojila o 30 let později.

V současném historickém okamžiku, NATO „není užitečná organizace, ale je nebezpečná,“ řekl Bonnet a dodal, že „Severoatlantická aliance by měla být zcela rozpuštěna.“

„Viděl jsem, co NATO udělalo v Jugoslávii (v roce 1999), kde vedlo válku bez mezinárodního oprávnění. Nyní NATO napadá Afghánistán, i když tato země není v severním Atlantiku,“ uvedl Bonnet.

Vysloužilý šéf rozvědky odsoudil politiku bloku vůči Rusku a uvedl, že „nemá smysl Rusy znepokojovat. Je naprosto zbytečné Rusy znervózňovat. Nepokoušejte „ruského medvěda“.

Bonnet také odmítl tvrzení, že se Rusko snažilo zasahovat do francouzských prezidentských voleb, které vyšlo z úst úspěšného kandidáta Emmanuela Macrona krátce před hlasováním dne 23. dubna.

„Myslím si, že je to přesně opačně. Rusové do francouzských voleb nezasahovali. Ale prezidentská kampaň měla otevřený vliv od mnoha finančních zájmů, jak francouzských, tak mezinárodních, zejména izraelských, kteří podporovali prezidentskou kampaň Emmanuela Macrona,“ uvedl Bonnet.

Bonnet také vyjádřil politování, že z „politických důvodů“ Paříž zanedbává spolupráci se zpravodajskými službami Ruska, Sýrie a dalších zemí, které „přímo bojují proti terorismu“.

Taková mezinárodní spolupráce by byla účinnější k boji proti extremismu ve Francii, než je zákon o mimořádných událostech a další opatření, která v současné době zavádí orgány země, uzavřel bývalý šéf zpravodajské služby.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Bývalý šéf francouzské rozvědky: NATO vytváří ruskou hrozbu, aby ospravedlnilo svou vlastní existenci

  • Aby vojensko-zbrojarsky komplex USA vytvarel zisky, musi se zbrojit a valcit. Ke zbrojeni je treba nejdrive vytvorit obraz nepritele, jemuz se podsouva to nejhorsi co si idiotske mozky lokajskych novinaru a presstitutu mohou vymyslet, nenavistna propaganda a lzi. Vzpomenme si na Saddama v Iraku, na Gadhafiho v Libyi, na Assada v Syrii. Je to naprosto stejny scenar, aplikovany dnes na Putina, Assada, Kima, Rouhaniho. Kazdy, kdo se chtel jako US prezident dohodnout na mirove spolupraci s Ruskem a ostatnimi byl zavrazden jako JFK. Dnes je to hon na Trumpa. Neprestanou ho obvinovat, kritizovat a spinit, dokud nebude z uradu odstranen. Precete si o tom clanek od P.C. Robertse, byvaleho poradce americkych prezidentu:
    http://outsidermedia.cz/p-c-roberts-ztec-na-trumpa/
    Tato mafie ovlada US vladu, armadu, tajne sluzby. Je rizena Wall Streetem, vyrobnimi koncerny, patricimi nejbohatsimi Americany. Ti urcuji, kdo, ktera zeme a kdy bude napadena, kde budou lide a deti umirat!!! Zduvodneni si uz vymysli. Kdyz to bude lez vedi, ze jim nehrozi zadne nebezpeci ze soudu, protoze EU je jejich vazalem a nedovoli si nic proti USA. Zrovna tak media, vlastnena nekolika nejbohatsimi. Ani Mezinarodni soud v Haagu ne. Ten se vyziva na Mladicovi, coz byl bridil ve srovnani s G.W.Buskem a T. Blairem, kteri maji na svedomi miliony zabitych civilistu v Iraku a presto behaji po svete. Mame cenzuru, ktera zamlcuje lidem nebezpeci valky v Evrope a vola po dozbrojeni na 2%, ackoliv jsou NATO a USA uz dnes nekolikrat silnejsi jak Rusko.

  • Na stejném principu fungují i neziskovky. Vytváří problém s cikány, s migranty a donekonečna jej řeší (ale spíš se snaží problémy ještě zhoršit). Co by dělaly ty kvanta velmi dobře placených lidí jak ze struktur NATO, tak z neziskovek kdyby to co dělají ztratilo smysl?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*