Bývalý šéf CIA/NSA Michael Hayden sní o zavraždění Edwarda Snowdena

Bývalý šéf CIA/NSA Michael Hayden sní o zavraždění Edwarda Snowdena

Šéf špionážní agentury, který sloužil pod správou George W. Bushe, prohlásil, že zavraždění informátora je něco, co bylo bráno v úvahu v jeho „temnějších okamžicích.“   

V rozhovoru s redaktorem deníku Al-Džazíra Mehdi Hasanem, bývalý ředitel CIA a NSA Michael Hayden přiznal, že snil o tom, aby byl americký informátor Edward Snowden zavražděn.

Není to poprvé, kdy bývalý šéf dvou top sledovacích amerických agentur narážel na mimosoudní zabití Snowdena. V roce 2013, Hayden povznesl myšlenku, že Snowden by měl být umístěn na americkém dronovém seznamu k zabití.

V rozhovoru Mayden uvádí, že „v mých temnějších okamžicích jsem o tom myslel (zabití Snowdena), protože je nesmírně destruktivní pro americkou bezpečnost.“

Nicméně, špionážní šéf uvedl, že nikdy oficiálně nepodporoval zavraždění Edwarda Snowdena, ale že o tom několikrát přemýšlel.

Edward Snowden, během jeho působení u NSA, zveřejnil dokumenty, které odhalily, že agentura provádí masový domácí dozor. Právní učenci argumentují, že program NSA porušuje americké ústavní ustanovení a tázali se, zda odhalování trestných činností páchaných vládními činiteli zaručuje, že budou obviněni z trestných činů.

 

(SPU/ Edward Snowden Foto: PressTV)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*