Bývalý polský premiér Donald Tusk prohlásil, že mu Rusko nikdy nenaznačilo rozdělení Ukrajiny

Bývalý polský premiér Donald Tusk prohlásil, že mu Rusko nikdy nenaznačilo rozdělení Ukrajiny

Bývalý polský premiér Donald Tusk vyvrátil připomínky ze strany bývalého polského ministra zahraničí, že mu ruský prezident Vladimír Putin navrhl rozdělení Ukrajiny, uvedl v pátek San Francisco Gate.

V žádném t těchto setkání s prezidentem Vladimírem Putinem nebyla vznesena taková nabídka,“ prohlásil Tusk. Dodal také, že „lidská paměť je někdy nespolehlivá“, s odkazem na vystoupení, které učinil bývalý polský ministr zahraničí Radek Sikorski v rozhovoru s americkým časopisem Politico.

tusk putin

V rozhovoru Sikorski prohlásil, že Putin nutil polskou vládu, aby usnadnila rozdělení Ukrajiny. Prohlásil, že „dohodu“ navrhl Vladimír Putin během důvěrných jednání v Moskvě s premiérem Donaldem Tuskem, jenž se konal v roce 2008.


Putin chtěl, abychom se účastnili rozdělení Ukrajiny,“ prohlásil Sikorski v rozhovoru pro Politiko. „Putin chce, aby Polsko vyslalo vojáky na Ukrajinu. Takové signály nám posílali. Věděli jsme jak uvažují po celá léta. To byla jedna z prvních věcí, které Putin řekl mému premiérovi Donaldu Tuskovi, když navštívil Moskvu.“

Ve svém rozhovoru pro rádio TOK FM, Donald Tusk, který se chystá převzít post prezidenta Evropské rady v prosinci roku 2014, vyvrátil komentáře Sikorského s tím, že ruský prezident nikdy nenavrhl nic takového a dodal, že se takové setkání nikdy ani nekonalo.

Ukrajina nikdy nebyla na pořadu jednání, které jsem měl s prezidentem Putinem,“ prohlásil Tusk. Kterého citovalo Polskie Radio Zagranicy. Poznamenal také, že rozhovory s Moskvou, které se konaly v únoru 2008, se neuskutečnily mezi čtyřma očima, ale jednalo se o společné setkání s několika účastníky.

Krátce po rozhovoru, Sikorski přiznal svou chybu a prohlásil, že „ mu selhala paměť.“

zdroj : http://en.ria.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*