Bývalý norský ministr odsoudil Švédsko: Změňte svou naivní politiku a omluvte se za tragédii, kterou jste způsobili

Bývalý norský ministr odsoudil Švédsko: Změňte svou naivní politiku a omluvte se za tragédii, kterou jste způsobili

Švédský občan Makaveli Lindén, který byl nedávno zatčen za vraždu v Norsku, strávil spoustu času na izolaci a také ve vězení vyhrožoval strážím. Přesto byl propuštěn po odpykání dvou třetin trestu.

V říjnu loňského roku byl Makaveli odsouzen na 1,5 roku vězení. Během výkonu trestu byl problémovým vězněm. Dokumenty z vězení ukazují několik disciplinárních zločinů a hrozeb.Kdyby nebyl předčasně propuštěn, byl by stále ve vězení – a nemohl by se dopustit závažného zločinu v Norsku.

Bývalý norský ministr spravedlnosti Per-Willy Amundsen ostře reagoval na jeho osvobození. „Je zřejmé, že Švédsko má mizernou schopnost usoudit, kdy propustit takovou osobu,“ řekl Amundsen kanálu TV2.

„V Norsku by propuštěn nebyl. To ukazuje dobře známý obraz naší sousední země, pokud jde o naivitu a nečinnost.“

Kdyby si Lindén odpykal plný trest 1,5 roku, byl by 15. října uvězněn, když došlo k vraždě. Amundsen věří, že jde o systémovou chybu, která vedla k smrtelným důsledkům.

„Ukazuje to na úplnou naivitu a nedostatek schopnosti zadržet zločince,“ uvedl.

Jeho poselství pro Švédsko je, že by mělo změnit svou politiku. Je to nebezpečné a podkopává to bezpečnost švédských občanů. A v tomto případě se to také týká norské rodiny.

Švédský premiér Stefan Löfven je v konečném důsledku zodpovědný a měl by proto vyjádřit soustrast rodině oběti vraždy, místní komunitě a Norsku,“ uzavřel bývalý ministr spravedlnosti.

 

(Bývalý norský ministr spravedlnosti Per-Willy Amundsen Foto: Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*