Bývalý německý prezident: Uprchlická krize by mohla být „šťastnou náhodou v německých dějinách“

Bývalý německý prezident: Uprchlická krize by mohla být „šťastnou náhodou v německých dějinách“

Bývalý německý prezident Christian Wulff varoval Němce před krajní pravicí. Uvedl, že příchod uprchlíků na vrcholu migrační krize by nakonec mohl být stejně významný jako znovusjednocení.Bývalý prezident Christian Wulff prohlásil, že historie může prokázat, že uprchlická krize v roce 2015 byla pro zemi důležitá a prospěšná, informovala tisková agentura DPA.

„Je velká šance, že příliv uprchlíků se stane v německých dějinách šťastnou náhodou,“ řekl Wulff během projevu, při němž označil německé znovusjednocení v devadesátých letech za podobné velké štěstí.

Bývalý prezident uvedl, že Německo je v mnohem lepším stavu, než si mnozí uvědomují. Wulff varoval před pravicovými extremistickými kauzami a uvedl, že linie oddělující vlastenectví a nacionalismus by neměla být rozmazána.

Na vrcholu uprchlické krize Wulff vyzval členské státy EU, aby přijaly ty, kteří prchají před válkou a extrémní chudobou.

V roce 2015 Německo pustilo do země téměř 900 000 migrantů na základě politiky otevřených dveří Angely Merkelové. Mnozí z nich prchali před válkou a extrémní chudobou na Blízkém východě a Africe.

Euroskeptické a pravicové strany, stejně jako maďarský premiér Viktor Orbán a rakouský kancléř Sebastian Kurz tvrdí, že migrace podkopává sociální strukturu kontinentu.

Georg Pazderski ze strany Alternativa pro Německo kritizoval Wulffovy poznámky na Twitteru a napsal, že bývalý prezident ztratil kontakt s realitou.

 

(Christian Wulff Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*