Bývalý německý generál odsoudil Merkelovou za její otevřené hranice a připojil se k proti-imigrační AfD

Bývalý německý generál odsoudil Merkelovou za její otevřené hranice a připojil se k proti-imigrační AfD

Bývalý tříhvězdičkový generál Joachim Wundrak kandiduje na starostu Hannoveru za Alternativu pro Německo (AfD) poté, co vyjádřil pohrdání nad politikou otevřených hranic kancléřky Angely Merkelové.

Wundrak, bývalý člen Křesťanskodemokratické unie Angely Merkelové (CDU), obvinil německou vůdkyni z toho, že napomohla masové migraci, kterou označil za „protiněmeckou“ politiku, informoval švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.V rozhovoru s deníkem, Wundrak uvedl, že se rozhodl opustit CDU v roce 2017, a uvedl, že Merkelová nemohla uznat, co mohla udělat jinak během vrcholu migrační krize v roce 2015.

Bývalý generál uvedl, že se připojil k populistické a protimigrační straně AfD v roce 2018 krátce poté, co odešel do důchodu jako generál u německého letectva a tím se vystavil riziku. Wundrak uvedl: „Každý, kdo se přizná k podpoře AfD je šikanován a marginalizován. Také se dostanete do středu pozornosti Antify“.

Krajně levicová extremistická skupina Antifa opakovaně útočila na politiky AfD, obhajovala atentáty a dokonce se údajně přihlásila k brutálnímu útoku na politika AfD Franka Magnitze na začátku tohoto roku v Brémách.

Wundrak poznamenal, že CDU Angely Merkelové by mohla ztratit důvěru německých ozbrojených sil (Bundeswehr) a řekl: „AfD je jedinou stranou, která plně podporuje Bundeswehr.“

„Podpora AfD bude pravděpodobně ještě větší v policejních kruzích, než mezi vojáky,“ dodal.

„Tito kamarádi každý den zažívají aberace německé politiky na ulici. Jsou na frontě“.

Zatímco AfD je běžně označována jako extremistická jinými politickými stranami a tiskem, Wundrak řekl, že po vstupu do strany nezažil žádný extremismus, a řekl, že stranická platforma je od roku 2003 v souladu s platformou CDU.

K tématu paní Merkelové Wundrak uvedl: „Merkelová přísahala Německu, ale už teď má problém mluvit o německém lidu. Raději mluví o „populaci“. Mnoho německých politiků má problém přihlásit se ke svému vlastnímu národu. “

„Ochrana vlastních hranic již není prioritním cílem. Německo vzdává stále více svrchovanosti EU, Evropské centrální bance, nadnárodním organizacím. Nesouhlasím s tím. Národní stát je pro Německo primární formou organizace. Tam, kde jsou struktury příliš velké, rychle vyvstává nedemokratický duch, “dodal.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*