Bývalý malajsijský premiér: „Muslimové mají právo být naštvaní a zabít miliony Francouzů“

Bývalý malajsijský premiér: „Muslimové mají právo být naštvaní a zabít miliony Francouzů“

Bývalý premiér Malajsie reagoval na sérii islámských teroristických útoků ve Francii tweetem: „Muslimové mají právo být naštvaní a zabíjet miliony Francouzů za masakry z minulosti.“

Ano, opravdu.

Poblíž kostela v oblasti Notre-Dame v Nice byli zabiti tři lidé a několik jich bylo zraněno, včetně jedné sedmdesátileté ženy, které byla setnuta hlava. Viníkem byl džihádista, který po celou dobu útoku křičel „Allahu Akbar“.

Mezitím byl v Avignonu zastřelen muž s nožem, který křičel „Allahu Akbar“ poté, co se pokusil napadnout policisty, kteří hlídkovali na ulici.V saúdskoarabské Džiddě byl útočníkem zraněn také francouzský strážce francouzského konzulátu.

Útoky následovaly po popravě učitele Samuela Patyho v Paříži začátkem měsíce čečenským džihádistou, který se chtěl pomstít za to, že Paty ukazoval žákům ve třídě karikatury proroka Mohameda.

Mahathir bin Mohamad, který v letech 1981 až 2003 dvakrát působil jako ministerský předseda Malajsie a poté v letech 2018 až 2020, reagoval na útoky tvrzením, že jsou kvůli francouzské koloniální minulosti naprosto oprávněné.

„Muslimové mají právo být naštvaní a zabít miliony Francouzů za masakry z minulosti,“ tweetoval Mohamad.

Bývalý premiér také napsal na Twitteru, že zabíjení „není čin, který bych jako muslim schvaloval“, ale naznačil, že brutální útoky na nevinné v Nice a Paříži byly jaksi pochopitelné a Mohamad je zcela omlouvá.

„I když věřím ve svobodu projevu, nemyslím si, že to zahrnuje urážení jiných lidí. Nemůžete jít za člověkem a proklínat ho jen proto, že věříte ve svobodu slova,“ řekl Mohamad.

To je zajímavá poznámka, protože v podstatě odráží to, co řekl papež poté, co džihádisté v roce 2015 povraždili karikaturisty Charlie Hebdo.

Namísto úplného odsouzení útoku, papež František napůl ospravedlňoval zvěrstvo komentářem: „Pokud můj dobrý přítel doktor Gasparri řekne sprosté slovo proti mé matce, může očekávat ránu pěstí.“

A dodal: „To je normální. Nesmíš provokovat. Nemůžeš urážet víru druhých. Nemůžete si dělat legraci z víry druhých.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Bývalý malajsijský premiér: „Muslimové mají právo být naštvaní a zabít miliony Francouzů“

  • Máme právo se bránit a máme povinnost se na obranu proti nenávistným ideologiím a náboženstvím připravit. Pokud to vláda zanedbá a nechá BIS jen plácat nesmysly o ruských a čínských agentech, nechá BIS ignorovat hrozbu krvelačných hrdlořezů, bude zle.

  • Muslimové můžou v Evropě znásilnit, zabít, ničit kostel prý ho uráží !! A tohle je normální ?? Ať už jdou i z Mohanem do háje !!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*