Bývalý izraelský premiér: Islámský stát „není silný“, mohl by být poražen „do dvou dnů“

Bývalý izraelský premiér: Islámský stát „není silný“, mohl by být poražen „do dvou dnů“

Teroristická skupina Islámský stát, který terorizuje Blízký východ s jeho neohavnějšími trestnými činy po více než rok, „není silný“, prohlásil bývalý izraelský premiér Ehud Barak. Při správně koordinované akci, by tato teroristická skupina mohla být potlačena velmi rychle, uvedl.

„Myslím si, že Islámský stát je poněkud úspěšný, protože nečelí soudržnému koordinovanému úsilí k jeho zničení. Technicky vzato není silný. Má okolo 30.000-40.000 členů. Jejich vozidly jsou Toyota pickup a některé mají na sobě kulomet,“ řekl izraelský politik v rozhovoru pro stanici RT.

Islámský stát Foto: Reuters
Islámský stát Foto: Reuters

„Pravděpodobně nemají ani jediné letadlo, ani jediný vrtulník,“ uvedl Barak, jenž se zúčastnil mnoha bojových misí a je jedním z nejvíce zdobených vojáků v Izraeli.

IS (Islámská stát, dříve ISIS/ISIL), o kterém mnozí věří, že je jednou z nejlépe vybavených vojenských sil v regionu, je vyzbrojen lépe než jiné místní síly, které v regionu bojují. Ruský prezident Vladimír Putin nedávno dokonce prohlásil, že IS je vyzbrojen lépe než irácká armáda.

Na otázku, zda v růstu teroristické skupiny vidí cizí pomoc, izraelský ex-premiér, který také zastával post ministra obrany a místopředsedy vlády Benjamina Netanjahua, řekl, že „nemůže jmenovat nikoho, kdo jim momentálně opravdu pomáhá.“

„Myslím, že při trochu větším koordinovaném úsilí by mohl být IS potlačen. Není to snadné, ale není to něco, co by bylo nepředstavitelé, nejsou přece žádní obři,“ řekl izraelský politik stanici RT, a dodal, že chápání funkční kapacity IS je přehnané.

„V podstatě to, co se stalo v Ramádi (město v centrálním Iráku obsazené IS), a na jiných místech v Iráku, je to, že armáda nechce bojovat. Když armáda nechce bojovat, nepotřebujete velkou odbornost k vítězství,“ uvedl Ehud Barak, a dodal, že „IS nikdy nebojoval skutečný druh boje.“

Jediný silný odpor, s kterým se potkali v Kobani, byly kurdské milice, uvedl politik. Podle Baraka, to byli Turci s jejich stovkami let vlády v regionu a spoustou zkušeností kdo popsal správný přístup k IS v Sýrii.

„Turci navrhli následující: Jsme proti nim připraveni spolupracovat s Američany, ale chceme, aby se nezapomnělo na syrského prezidenta Assada,“ uvedl politik.

„Pokud by turecké divize na hranicích překročily do Kobani, bylo by po všem do dvou dnů,“ dodal.

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Bývalý izraelský premiér: Islámský stát „není silný“, mohl by být poražen „do dvou dnů“

 • SBD: „Nacistický režim nainstalovaný Chazary na Ukrajině je také ve stavu šilenství , protože jejich patroni zjevně prohrávají bitvu o planetu Zemi. Podle Sputnik News (co je pravdepodobne kryti vyzvedne agentury), ukrajinský prezident Petro Poroshenko požádal ukrajinský Ústavní soud, aby rozhodl, že svržení svého předchůdce Viktora Janukovyče bylo neústavní.
  http://sputniknews.com/politics/20150620/1023639521.html
  Jinými slovy, klíčový účastník v nelegálního chazarského převratu proti jeho předchůdci, náhle kritizuje převrat. Nejlepší rada, kterou můžeme dát Poroshenkovi je, aby „prestal kourit“ Rusum, a nasel si nejakou velmi hlubokou diru, kam se schova.
  Ale je velmi nepravděpodobné, že by kdekoli na této planetě, nebo dokonce v tomto vesmíru existovalo místo, kam by se chazarstí satanisté jako Poroshenko mohli ještě schovat. Kolaps jejich celosvětového režimu dluhového otroctví se zrychluje, a jejich imunita před stíháním za masové vraždy se vypařuje stejnou rychlosti, jako jejich legrační peníze.
  Britové, Svýcari, Němci, Francouzi a Vatikán již Chazary opustili a spojil se Spolecnosti Bileho Draka a aliancí BRICS.“

  Více zde: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/news/bush-rothschildove-stihani-nova-odhaleni-recko-vsechny-znamky-zrychlovani-demontaze-kabaly/

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*