Bývalý hlavní architekt Notre Dame tvrdí, že by požár nemohl způsobit zkrat v elektrině

Bývalý hlavní architekt Notre Dame tvrdí, že by požár nemohl způsobit zkrat v elektrině

Zatímco Benjamin Mouton, francouzský generální inspektor pro historické památky a bývalý hlavní architekt katedrály Notre Dame hovořil v živém vysílání o požáru 850 let starého symbolu francouzské kultury a historie, tak vysvětlil, proč oficiální příběh o příčině kvůli „elektřině“ je nemožný:„Tomu vůbec nerozumím. Šíření ohně je extrémně podivné. Takto opravdu starý dub je super tvrdý, takže byste potřebovali spoustu menšího dřeva, aby se oheň dostatečně rozžhavil a aby se mohly dubové trámy spálit“

V roce 2010 jsme vyměnili všechny elektrické rozvody, takže to nemohlo být způsobeno zkratem. Bylo nainstalováno nové elektrické vedení podle moderních standardů. A zašli jsme ještě dál. V katedrále jsme instalovali nejmodernější systémy požární ochrany a detekce.

Po celou dobu jsou v katedrále v pohotovosti vždy dva muži, ve dne i v noci, aby vyšetřili cokoliv v okamžiku, kdy se spustí poplach, pak by v případě potřeby zavolali požární záchrannou službu.

„Jsem opravdu ohromen tím, co se stalo. Je to nepochopitelné.“

To není vše. Mouton řekl francouzskému stavebnímu časopisu BatiActu následující slova:

„Za 40 let zkušeností jsem o takovém požáru nikdy neslyšel.“

Na začátku takového požáru by to vyžadovalo opravdu silnou hořlavou, aby se to rozvinulo do katastrofy, kterou jsme viděli. Dub je také obzvláště ohnivzdorné dřevo.

Systém detekce a ochrany požáru instalovaný v katedrále byl na nejvyšší úrovni. Byl to velmi drahý systém, ale umožnil nám rychle zjistit, zda někde nezačal požár. Navíc jsme nahradili mnoho starých dřevěných dveří protipožárními.

„Také jsme výrazně snížili počet elektrických spotřebičů v celé budově a zcela je zakázali v podkroví.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*