Bývalý generální tajemník NATO: „Rusko se třese, pojďme to dokončit silou“

Bývalý generální tajemník NATO: „Rusko se třese, pojďme to dokončit silou“

Ruský prezident Vladimír Putin souhlasil s nasazením kontingentu OSN na Donbas, protože se vystrašil výroky amerického vedení o poskytnutí smrtících zbraní Ukrajině, oznámil bývalý generální tajemník NATO Anders Rasmussen v Kyjevě na konferenci „Jalta evropská strategie“.

„Putin chápe, že cena za pokračující destabilizaci na Ukrajině se zvýšila. Politické a diplomatické procesy se velmi často mohou provádět prostřednictvím jasně formulované hrozby použití síly. Jsem přesvědčen, že další tlak na Rusko pomůže tomuto procesu,“ řekl Rasmussen.

Rasmussen se domnívá, že k tomu, aby mohla být mírová mise OSN „realistická“, potřebuje mandát ke kontrole hranic mezi Ukrajinou a Ruskem a bude moct chránit „nejen misi OBSE, ale i obyvatelstvo.“

„Pokud Rusko přijme vše, co jsem uvedl, pak mu může být udělena motivace ve formě zrušení sankcí,“ dodal Rasmussen.

Zároveň se otázka o poskytnutí smrtích zbraní Ukrajině nebude podle jeho názoru rušit ani poté.

„Řekněte prezidentovi Trumpovi, že cesta k lepším vztahům s Moskvou spočívá v Kyjevě. Míru lze dosáhnout použitím síly. Proto, prosím, máte na stole možnost dát smrtící zbraně Ukrajině. Musíme posílit Ukrajinu proti Rusku,“ řekl Rasmussen s odkazem na zvláštního zástupce amerického ministerstva zahraničí pro Ukrajinu Kurta Volkera.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Anders Rasmussen Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Bývalý generální tajemník NATO: „Rusko se třese, pojďme to dokončit silou“

  • Rasmussen je valecny stvac. Za to, co zde rika by mel byt zazalovan v Haagu. Jak muze nekdo propagovat valku v Evrope? Techto lidi se musime co nejdrive zbavit, jinak se uzbrojime k smrti. Tenhle NATO zlocine nevi, ze zadost Putina o kontrolu pomezi mezi Ukrajinou a vychodnimi castmi Ukrajiny neni slabosti Ruska a Putina, ale dobrym tahem. Prestane neustale bombardovani Luhanska a Donecka loutkovou vladou v Kijeve. O tom se nikde nepise, ze Kijev neustale bombarduje a zabiji civilisty na vychode Ukrajiny!!! Vychodni zeme na Ukrajine nikdy neuznaji puc a loutkovou vladu dosazenou USA v Kijeve!!! Legitimne zvolenym prezidentem Ukrajiny je stale Janukovic, ktery musel uprchnout ze zeme, jinak by ho Neonaciste Banderovci a Pravy sektor zlikvidovali. S fasistickymi pucisty v Kijeve se nejedna!!! USA se podporou Kijeva neustale snazi vyvolat s Ruskem valecny konflikt. Ted dodavkou smrticich zbrani Kijevu, kterymi se maji zabijet vzajmne Ukrajinci a Rusove. Kdy to tihle konecne prohlednou?????

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*