Bývalý francouzský premiér: „Džihádisté jednají ve jménu islámu“

Bývalý francouzský premiér: „Džihádisté jednají ve jménu islámu“

Bývalý francouzský premiér Manuel Valls trvá na tom, že nejen že džihádisté jednají ve jménu islámu, ale popírání, že teroristé jsou skuteční muslimové, odnímá odpovědnost ostatních muslimů jednat.

Pan Valls, který sloužil socialistickému prezidentovi Françoisovi Hollandovi, učinil tyto připomínky v nedávném rozhovoru, v němž zdůraznil, že je důležité pomáhat umírněným muslimům bojovat proti radikálním islámským extremistům, píše deník L’Express.

„Tvrdit, že islám a islamismus nemají s tím nic společného, je popírání jakékoli zodpovědnosti jednat pro naše kolegy muslimy. Musíme jim pomoci, musíme jim pomáhat bojovat mezi sebou s těmito totalitními ideologiemi salafismu nebo muslimského bratrstva,“ řekl Valls.

Valls, který je nyní členem strany Emmanuela Macrona, odsoudil komentáře francouzského novináře Edwy Plenela, který prohlásil, že on spolu se satirickým časopisem Charlie Hebdo jsou „ve válce“ s muslimy.„Nechceme válku proti muslimům, bojujeme proti islamismu, proti terorismu, které zabíjí i muslimy,“ uvedl.

V říjnu loňského roku bylo odhaleno, že bývalý prezident Hollande vyjádřil v soukromé diskuzi své znepokojení nad islámem a řekl: „Je pravda, že existuje problém s islámem, je to pravda. Není o tom pochyb.“

Hollande také uvedl, že v budoucnu by se kvůli masové migraci a islamizaci mohla stát žena zahalená v burce symbolem Francie.

Francouzská pravice byla mnohem hlasitější v opozici vůči radikálním islámským extremistům, přičemž vůdkyně Národní fronty Marine Le Penová je jednou z nejhlasitějších odpůrkyň islamizace.

Konzervativní republikáni také v tomto ohledu přitvrdili, když skupina republikánských politiků nedávno konfrontovala muslimy na pařížském předměstí Clichy, kteří se několik měsíců modlí na ulici. Veřejné modlitby byly vyjádřeným protestem proti městu, které donutilo dříve v tomto roce muslimy opustit nelegální mešitu.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Manuel Valls Foto: Ph. Philippe Wojazer – Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Bývalý francouzský premiér: „Džihádisté jednají ve jménu islámu“

  • Pan Macron zase jedná ve jménu Rotschildů, kde byl řádně vycvičen pro NWO.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*