Bývalí radikálové z Aleppa nyní bojují po boku syrské armády proti teroristickým silám

Bývalí radikálové z Aleppa nyní bojují po boku syrské armády proti teroristickým silám

Bývalí militanti z Aleppa se masově zapojují do bojů proti teroristickým silám po boku syrské vlády, a to navzdory hrozbám ze strany jejich bývalých kamarádů.    

Mezitím, jiní radikálové se vrátili do běžného civilního života.

„Bylo to opravdu moje osobní rozhodnutí,“ uvedl Saleb, který je nyní členem dobrovolných útočných jednotek. „Budu bránit svůj lid před militanty a osvobodím od nich svou vlast.“

„Oni nám slíbili, že nám vybudují budoucnost, ale přinesli nám jen smrt a krutosti. Jsou to šílení fanatici, kteří umí dělat jen jednu věc – zabíjet. Civilisté je nepodporují,“ řekl novinářům další amnestovaný militant, teď také voják syrské armády jménem Abdullah.

„Žil jsem ve východní části Aleppa a neměl jsem žádné prostředky na obživu pro mou rodinu. Na druhou stranu, sklady ozbrojenců byly plné humanitární pomoci, ale distribuovali jí pouze mezi rodiny ozbrojenců. Připojil jsem se k nim, abych nezemřel hlady,“ uvedl jiný amnestovaný střelec Mohammad Ahmad Jasim. Jakmile syrská armáda zahájila útok, Jasim se okamžitě vzdal úřadům, informovala tisková agentura TASS.

Všichni bojovníci, kteří se rozhodli složit své zbraně, se musí podrobit kontrole. Ti, kteří se rozhodli vstoupit do armády, jsou vybaveni potřebnou municí. Tento proces je zastřešován za účasti ruského Centra pro smíření válčících stran v Sýrii.

 

(AMN/ svobodnenoviny.eu Foto:almasdarnews.com)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*