Bývalá olympijská vesnice se stala migrační „no-go zónou“ řízenou krajně levicovými skupinami

Bývalá olympijská vesnice se stala migrační „no-go zónou“ řízenou krajně levicovými skupinami

Bývalá olympijská vesnice v severním italském městě Turín se stala no-go zónou, podle zpráv, které uvádějí, že oblast je naplněna migranty a policie „zde ani nevkročí“.

Tři budovy uvnitř vesnice byly postaveny, aby ubytovaly sportovce během zimních olympijských her v roce 2006, ale nyní jsou stále častěji využívány nově příchozími migranty spolu s krajně levicovými aktivisty v jejich tzv. „Sociálních centrech“, informoval italský deník Il Giornale.Přibližně 95% obyvatel jsou muži ve věku 25 až 35 let a pocházejí převážně z Nigérie, Gambie a Mali. Mnozí z nich jsou údajně nelegální migranti.

Krajně levicoví aktivisté oblast okupují několik let a spolupracují s nelegálními migranty, aby „odolávali“ jakýmkoli pokusům squattery evakuovat.

„Pro některé lidi je to ghetto, pro jiné bezpečnostní riziko, pro nás je to prostě domov. My odsud neodejdeme, spíše budeme tančit,“ napsal jeden aktivista žijící v oblasti na Facebooku.

Jeho příspěvek odsoudil majitel hotelu sídlící poblíž, který uvedl: „Ale co je zde k oslavování? Řekněte mi, co chcete oslavovat? A dodal, že se potýká s 30 procentním poklesem zákazníků. Četl jsem recenze na webových stránkách. Píší, že je to jako Bronx.“

Oblast, místními označována jako „Moi“, je také „doupětem“ pro nezákonné činnosti, podle místního politika Demokratické strany Davidy Ricca.

Turín není jediné italské město s migračními squatterskými oblastmi. V Římě, oblast San Lorenzo, se dostala na titulky novin poté, co několik migrantů údajně zavraždilo 16letou dívku Desirée Mariottiniovou, kterou nejdříve zdrogovali a znásilnili.  

Koncepce no-go zón ve v Itálie relativně novým fenoménem, ale ve Švédsku již existují řadu let, ačkoli média tvrdí opak.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*