Byla CIA zapojena do teroristického útoku v Petrohradu?

Byla CIA zapojena do teroristického útoku v Petrohradu?

K teroristickému činu došlo v metru ve městě Petrohrad. 14 lidí bylo zabito. Christoph R. Hörstel, známý německý novinář a konzultant komentoval danou problematiku s portálem Pravda.ru.   

Byl tento útok spolu s dalšími teroristickými činy v Evropě proveden Islámským státem?   

Problém je v tom, že u všech teroristických činů byly velmi jasné známky vládou řízeného teroru. A ve všech případech, vláda věděla o lidech, kteří byli zapojeni a provedli tyto útoky. Tajné služby byly informovány o osobách zapojených do útoků. A to je červená čára ve všech teroristických útocích.

Pokud státní orgány mají dostatečné informace o těchto osobách, pak první věc, která nás napadne, je, že se bavíme o státem řízeným terorem.

A co se týče Petrohradu, stále si lámu hlavu nad tím, co od toho Washington získal. Informace na pozadí jsou důvodem, proč došlo k tomuto incidentu v Petrohradu.

Vy se domníváte, že v tom byly zapojené Spojené státy, nebo ne?     

Přesně. Domnívám se, že v tom byla zapojena CIA. Americký ministr obrany James Mattis se nedávno vyslovil proti Íránu. Washington se snaží, aby byla Moskva spokojena s některými ústupky v Sýrii, Egyptě a dokonce v Libyi. Avšak v případě Íránu, oni překročili linii. Oni se snaží prosadit politiku protlačit-vytáhnout vůči Moskvě. Oni ukážou Moskvě některé dobré stránky, dobré události, a oni ukážou Moskvě nějaké špatné stránky, špatné události. Oni se snaží donutit prezidenta Putina, aby šel v opačném směru. Přátelství nabídnuto Rusku ze strany Trumpa nebylo upřímné.

Takže nemůžeme hovořit o nějakém společném boji proti terorismu, nebo můžeme?           

Myslím si, že bylo velice moudré ze strany ruského vedení, snažit se připojit Washington do tohoto druhu diskuze. Ale také si myslím, že politika Washingtonu nebyla nikdy upřímná, co se týče terorismu. Oni mají vždy tendenci použít sílu. Oni drží kladivo a věří, že všechny problémy kolem jsou hřebíky. Oni vozí tento terorismus kolem a byli velice úspěšní při používání tohoto druhu moci. A nyní učinili tento pokus v Moskvě.  Bohužel, není to náhoda. Nevypadá to jako něco, co se stalo najednou a bylo provedeno někým, kdo přišel z Čečenska a nemá na nikoho žádné napojení.

Jakou lekci bychom si z toho měli vzít?               

Rusko má dobré poradenství, aby svou bezpečnostní službu zlepšilo. To je jeden důležitý krok. A ten druhý je, nezbytně vypátrat, jak v tom byla zapojena CIA.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Foto: AP)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Byla CIA zapojena do teroristického útoku v Petrohradu?

  • My se nikdy nedozvime pravdu. Je to tim, ze zpravodajske sluzby stoji mimo kontrolu vlad a obcanu. Jejich zlociny nebyly nikdy objasneny, protoze je politici chranili. Dovoluji si stale vice a to je alarmujici. Znicily WTC, zabili Kennedyho, vyrobily lzive dukazy, ktere mely ospravedlnit agrese ve Vietnamu, v Syrii, v Srbsku, v Libyi, v Iraku, atd. Vysledek – miliony mrtvych a znicene zeme. A tohle je nas spojenec!!!! Pochopitelne nezabijeji sami prislusnici tajnych sluzeb primo kvuli zameteni dukazu, ale financuji a vyzbrojuji a podporuji vybrane lidi vhodne pro provedeni atentatu. A tech, co za penize nebo z nenavisti tohle provedou je vsude bohate.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*