Bulharská reportérka, která odhalovala korupci v EU, byla brutálně zavražděna

Bulharská reportérka, která odhalovala korupci v EU, byla brutálně zavražděna

Televizní reportérka, která odhalovala případy podvodů ve fondech EU, byla brutálně zavražděna a údajně i znásilněna v severním Bulharsku. Tento odporný incident je třetí vraždou novináře v EU na základě obav o svobodu tisku.Tělo 30leté Victorie Marinove, která moderovala show na místní TVN, bylo nalezeno na oblíbené běžecké trase nedaleko Dunaje ve městě Ruse. Město podle zkušených kriminologů citovaných místními médii nikdy nezažilo takový brutální zločin.

Žena byla znásilněna a zmlácena a podlehla zraněním hlavy a škrcení, podle místních médií, které se odvolávají na vyšetřovatele. Mobilní telefon oběti, klíčky od vozidla a některé oblečení zmizely, ale její auto údajně zůstalo na místě.

Dosud nebyla předložena žádná oficiální verze brutální vraždy, zatímco se úřady snaží najít pachatele a tvrdí, že je to jen „otázkou času“. Policie nevyloučila žádný motiv pro tento zlověstný čin.

Mezitím zástupce OSCE pro svobodu sdělovacích prostředků Harlem Desir vyzval úřady, aby „rychle zjistily“, zda byl tento útok „spojen s její činností“.

Někteří už spekulují, že by reportérka mohla být obětí její poslední zprávy. Moderovala nedávno spuštěný program „Detektor“ a v její poslední epizodě se zabývala vyšetřováním internetových stránek Bivol a tvrdila, že odhalila korupční schéma uvnitř projektů financovaných EU. Marinova byla dříve moderátorkou programu nazvaného „Podium“, který vysílal zprávy o různých tématech.

Stanice TVN pro kterou pracovala uvedla, že nikdy neobdržela žádné hrozby a že celý personál je šokován.

Marinova je třetí reportérka, která byla zabita v průběhu jednoho roku v EU, zatímco rostou obavy ohledně bezpečnosti a svobodě tisku.

 

(Victorie Marinova Foto: http://nokta.md)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*