Budoucnost Francie? Občanská válka a pak islamistická diktatura, říká známý alžírský spisovatel

Budoucnost Francie? Občanská válka a pak islamistická diktatura, říká známý alžírský spisovatel

„Udeřte tvrdě a rychle, to je to, po čem volají živí i mrtví,“ řekl slavný alžírský spisovatel Boualem Sansal v rozhovoru pro Le Figaro a vyzval Francii, aby přijala rozhodná, tvrdá a politicky nekorektní opatření.

Podle něj jen „velký obrat“ dává šanci zachránit Francii před „Lebanonizací“ či „Algerizací“. Sansal, který získal cenu za arabskou literaturu, sdílel svůj názor na výročí teroristického masakru v pařížském klubu Bataclan.

13. listopadu 2015 vtrhli do pařížského klubu Bataclan, kde se konal koncert, lidé, kteří přísahali, že budou sloužit teroristické skupině Islámský stát, a postříleli 80 lidí automatickými zbraněmi. Tyto teroristické útoky, spáchané před šesti lety, byly podle Sansala „aktem nepředstavitelného násilí, na nějž francouzský prezident (Francois Hollande) reagoval slzami a nářky“.V důsledku toho byli Francouzi poníženi, stejně jako francouzská armáda a policie.

„Tváří v tvář islámu ztratila Francie veškerou schopnost myslet, vládnout a jednat. Podřizuje se a chystá se znovu podrobit,“ varoval.

Připomínky výročí nebudou k poražení islamismu stačit, varoval Sansal Francii. Podle něj se země ocitla v procesu podřízenosti a nadále se ponižuje.

Podle spisovatele, který tvrdí, že se narodil jako ateista, jsou muslimové, omezeni dogmaty a komunitou, svobodnější tváří v tvář svému náboženství.

Sansal vidí jako nejpravděpodobnější budoucí scénáře pro Francii „občanskou válku“ a „nakonec libanonizaci nebo algerizaci země“. To by vedlo k „vojenským a islamistickým diktaturám“. Aby se tomu Sansal vyhnul, naléhá na Paříž, aby udeřila tvrdě a rychle, bez ohledu na jakoukoli politickou korektnost.

Když byl Boualem Sansal dotázán na začátek prezidentské kampaně ve Francii, vyjádřil se k nárůstu popularity zatím nepotvrzeného kandidáta a konzervativního komentátora Érica Zemmoura, který je také alžírského původu.

„Skutečnou novinkou je Zemmour, polemik, který předkládá všechna témata kampaně, zejména imigraci a islám,“ řekl Sansal a dodal, že všichni „tučňáci a chromé kachny“ ho budou následovat, napodobovat, ale nakonec nebudou dělat nic.

Boualema Sansal, nyní 72 let, který také žije se svou rodinou v Alžírsku, vystudoval ekonomii a dlouho pracoval pro místní vládu. Začal psát v padesáti letech. V roce 2012 obdržel Arabskou cenu za literaturu. Sansal už dlouho varuje před islamizací své země a severní Afriky, jeho díla a prohlášení jsou v jeho rodné zemi cenzurována.

Ve Francii nyní vydal novou knihu, jakousi esej nazvanou „Dopis přátelství, úcty a varování národům a národům země“.

Představa, že by ve Francii mohla vypuknout občanská válka, se stala stále diskutovanější možností, neboť otevřený dopis podepsaný vysloužilými francouzskými generály a důstojníky varující před občanskou válkou se letos dostal do celostátních médií.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Budoucnost Francie? Občanská válka a pak islamistická diktatura, říká známý alžírský spisovatel

  • Kdo byl v poslední době ve Francij ví že Francie je v pytli !! Co by jí pomohlo ?? Ihned poslat všechny uprchlíky do svých zemích, uzavření všech mešit, zákaz Islámu !! To znamená válka ve Francij !! To žádny Evropský politiky bohužel neudělá !!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*