Budou neočkovaní jedinci odsunuti na okraj společnosti?

Budou neočkovaní jedinci odsunuti na okraj společnosti?

V návaznosti na zprávy z Velké Británie, že těm, kteří odmítnou očkování, bude odepřen přístup k určitým jinak běžným činnostem, se množí obavy, že odmítnutí vakcíny bude mít za následek odsunutí na společenskou hromadu odpadků. Jak se nedávno objevilo ve zprávě od agentury Reuters v souvislosti s Velkou Británií: „Lidé, kteří odmítnou vakcínu proti COVID-19, by mohli považovat normální život za okleštěný, neboť restaurace, bary, kina a sportoviště by mohly blokovat vstup těm, kteří nemají důkaz, že jsou očkováni…“

Jak bylo uvedeno, vakcína se může stát povinnou pro nástup do práce a také pro cestování.

Řada dystopických sci-fi románů předpovídala, že nakonec vznikne dvouúrovňová společnost, „přijatelní“ a „nepřijatelní“. V klasickém WE Jevgenije Zamjatina žijí „nepřijatelní“ za hranicemi města, za tím, čemu se říká „Zelená zeď“. Těm, kdo žijí za zdí, ve skutečnosti narostla srst, což je další vymezení jejich společenské vzdálenosti od jejich zazděných bratří.V dosud nepublikovaném a strašidelně aktuálním dystopickém rukopise Ola Credit Erica Gonzaleze-Paynea vidíme vyvolávání sociálního úvěrového systému, který se velmi podobá tomu, co bylo zavedeno v Číně a je skrytě zaváděno v USA, což vede k tomu, že jsou někteří lidé blokováni od finančních a lékařských služeb. Odvolání služeb ze strany PayPal pro řadu nezávislých mediálních webů, je také předzvěstí vytváření úrovní – plně svěřených i těch, kteří jimi nejsou.

Podívejme se tedy na situaci USA ve vztahu k očkování a uvidíme, jak na tom jsme.

Podle Trumpova dekretu, podepsaného 8. prosince 2020, jsou vakcíny zjevně nepovinné. Nedávné zprávy z Pentagonu však naznačují, že v určitém okamžiku může dojít k podnětu, aby se staly povinnými. Podle mluvčího ministerstva obrany Jonathana Hoffmana by se dobrovolná povaha imunizace mohla časem změnit. Jakmile FDA plně licencuje vakcínu, „v tu chvíli se dobrovolnost může změnit na povinnou,“ řekl Hoffman. „To je jedna z možností do budoucna.“

Faktem je, že některým Američanům je už teď odpíráno – no, jak byste nazvali posílání a přijímání peněz přes Western Union nebo PayPal? Jak byste nazvali odmítnutí lékařských služeb, za které máte platit? Jsou to práva nebo privilegia? A ukazuje dovolávání se odepření služeb na vytvoření dvoustupňové společnosti, oprávněných a zbavených volebního práva?

V Číně, která má veřejně uznávaný systém sociálních úvěrů, může mít nízké skóre sociálních úvěrů dopad na vaše vyhlídky na zaměstnání, stejně jako na vyhlídky vašich dětí. Vzhledem k tomu, že američtí informátoři a další jsou nyní zasaženi odmítáním služeb, zdá se, že i zde se rozbíhá dvoustupňový systém.

Podle průzkumů se přibližně polovina americké populace zdráhá vzít si vakcínu proti Covid, vakcínu mRNA, která je zcela nová a nemá žádné výsledky. Někteří z těchto lidí jsou s největší pravděpodobností „na vážkách“ a nechají se strhnout hrozbou ztráty práce a s ní spojenou ošklivou realitou bezdomovectví a hladu. Jak nedávno informoval deník The Washington Post, výkonný viceprezident Kaiser Family Foundation Larry Levitt uvedl, že „Úspěch Bidenova prezidentství pravděpodobně z velké části spočívá v potlačení pandemie a úspěšném zavedení vakcíny….Bidenova administrativa bude muset spojit červenou a modrou Ameriku. Pokud bude vakcína opakováním roušek, naše úsilí o ukončení pandemie bude zmařeno.“

Zatímco nově zvolený prezident Joseph Biden prohlásil, že neučiní očkování povinné, některé jeho další komentáře naznačují, že jsou podle něj jiné způsoby, jak „dostat lidi na palubu“, aby se nechali očkovat.

„The Public’s Role in COVID-19 Vaccination“, zpráva z července 2020 od Johns Hopkins Center For Health Security a Texas State University naznačila, že agentury veřejného zdraví „spojují očkování s jinými službami záchranné sítě“, jako jsou stravenky. Tato zpráva vyvolala vlnu obav, že stravenky a další služby záchranné sítě budou vázány na očkování.

„Udělám vše, co je v mých silách jako prezident, abych povzbudil lidi, aby udělali správnou věc, a až to udělají, ukážu, že na tom záleží,“ prohlásil Biden. Jestliže se Biden rafinovaně vymlouvá na mandáty k očkování, rozhodně podpořil nařizení roušek a prohlásil, že už prvních sto dní v jeho úřadu „bude každý Američan roušku nosit, když se pohybuje kolem lidí mimo svou domácnost“. Vyzval také guvernéry, aby nařídili nošení roušek ve svých státech a aby „místní úřady také povinně podporovaly jejich státní příkazy“.

To znamená, vážení, zatýkání, vězení a/nebo pokuty pro ty, kteří se vzpírají mandátu.

Užitečnost roušek byla zpochybněna řadou vědců. Nedávná dánská studie o rouškách byla silně potlačena, což vyvolává otázky, zda výsledky studie naznačují, že roušky nejsou užitečné.

Američané už nyní pociťují zničující finanční dopady lockdownů. Pokud se k nám vyveze trend ve Velké Británii vyrábět z občanů druhou třídu pokud se rozhodnout odmítnout očkování, počítejte s tím, že se finance očkovaných zlepší, zatímco ti, kdo odmítají očkování, skončí na ulici, kde budou prát o misku polévky nebo postel v útulku pro bezdomovce.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Budou neočkovaní jedinci odsunuti na okraj společnosti?

  • · Edit

    Tak at, budeme th zit jako ve stredoveku… nahore slechta dole „poddani“ realita dnesniho sveta lepsi zit na okraji nez umirat z neoverene vakciny, spousta lidi amo nema zakladni ockovani, proc by so meli Davat nevyzkousene… neni duvod.jeste budem dale of techto sci-fi scenerii. Je tryna vydrzet!

  • Jde o kšeft tisíciletí. Mocní, kteří na vakcínách vydělají určitě nedovolí, aby je lidé odmítali. Donutí nás. Budou nás držet tak dlouho doma, dokud nevydělají dle plánu, to znamená, dokud neprodají plánovaný počet vakcín.
    U nás je boj o to, kdo si „zobne“ z tohoto kšeftu při distribuci a podávání vakcín, dále někdo musí evidovat poslušné a hlídat neposlušné. V tom je také nemálo peněz. Kdyby nebyl nouzový stav, muselo by se vypisovat výběrové řízení a to vláda rozhodně nechce.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*