Budeš mít, Drahoši, proti sobě jen Zemana – a přijde ti to draho

Budeš mít, Drahoši, proti sobě jen Zemana – a přijde ti to draho

Podoben Caesarovi po návratu z Gálie, s triumfálním výrazem ve tváři a ověšen holdováním davu, vešel v sobotu odpoledne prezidentský kandidát Drahoš do svého volebního střediska, aby ten dav slavnostně pozdravil, poděkoval mu a zodpověděl pár otázek novinářů.

A v jedné té odpovědi řekl, že když slyší, že v druhém kole prezidentské volby bude tedy stát proti Zemanovi, neví prý dost dobře tomu, proti komu že to bude vlastně stát? Jestli proti Zemanovi, anebo spíš proti těm, kteří jej pracovně vlastně tvoří – to je Mynářovi, Ovčáčkovi a Augustinovi?

Jako kdyby jen tak pokoutně, jako když obchodník podstrkuje zákazníkovi zboží tak, aby si toho na oko nikdo ani moc nevšiml, ale přece jen aby to všichni viděli, chtěl davu v sále i národu u televizních přijimačů naznačit, že Zeman sám o sobě žádnou skutečnou personou vlastně není a nemůže tedy dobře být ani jeho Drahošovým volebním soupeřem.

Protože jestli Zeman něčím skutečně je, pak je tím, co existuje jen skrze a prostřednictvím tří jeho fámulusů. Ti do něj pumpují své rozumy a dělají z něj tedy to, co je. Bez nich je Zeman nula.

Mám dojem, že nic nešťastnějšího a hloupějšího než tohle v ono sobotní odpoledne už Drahoš vyřknout (či jen naznačit) nemohl. Ve dvou finálních předvolebních debatách, které se očekávají, bude stát proti Zemanovi – a ten bude na pódiu sám, bez rádců, kteří by mu mohli cokoli šepat do ucha – a přesto to bude, pane Drahoši, masakr, jaký jste na své kůži ještě v životě neokusil.

 

Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Budeš mít, Drahoši, proti sobě jen Zemana – a přijde ti to draho

 • Dnes, druhy den volby prezidenta maji tyto noviny na titulni strance webu 8 x podobiznu Drahose a jenom 2 x pdobiznu pana prezidenta. Tomu rikam ‚vyvazenost‘. Nedivim se, ze uz lide jsou nastvani, kdyz odevsud na ne vybafne slizoun a lhar Drahos, ktery chce byt prezidentem hornich par tisic, jak sam rekl, ze Zeman je prezidentem dolnich 10 milionu! Lide doufam, ze jste to nepreslechli, ze Drahos vetsinu z Vas mezi temi 10 miliony nebude zastupovat!
  Blb s akademickym titulem a vitac se odkopal. Ted uz vim proc nosi brejle, ackoliv je nepotrebuje: Chce pusobit jako vzdelanec a intelektual. Obojim neni. I jeho druhe klani se Zemanem bylo plne trapnosti, osocovani a lzi. Jako utocna krysa stale mlel nepodstatne utoky a kopal do prezidenta. Prestal mu rikat pane presidente, mluvil o Zemanovi. Veskery respekt se vytratil, zbyla uboha namyslenost a neopodstatnena arogance tohoto hlupaka s akademickym titulem.

 • Vitac Drahos, naprosto neznaly politiky, hlupak s akademickym titulem. Mel strach o zdravi aktivistky, ktera napadla Zemana. O zdravi prezidenta, stareho pana o holi starost nemel, je zmitan nenavisti vuci nemu a infarkt Zemana by se mu hodil.
  Zeman ma proti sobe nejenom Drahose, s tim se uz vyporada. Co je horsi, ma proti sobe media, Cro, CT, ktere ho neustale kritizuji, dehonestoji, lzou! Je to valka medii proti nasi vlade, proti prezidentovi a proti vetsine naroda, ktera vladu a prezidenta volila.
  Tradice medii, ktera stala v r. 1939 a 1968 na strane lidi patri minulosti. Dnes odtud roztrubuje jako za totality a CCCP do sveta uplaceny a arogantni ksindl nestydate lzi a dezinformace, kopiruje prolhany US mainstream a zastupuje jedinu pravdu, kterou si vynucuji USA a NATO nicivymi agresemi vsude ve svete, vyrabenim nepratel, aby se zbrojilo a jejich firmy mely odbyt. Ten obchod se smrti a militarizace nas zene tam, kam nikdo nechce. Politici, media proti tomu nic nedelaji. Svet chce zit v miru a je pro vzajemnou spolupraci a obchod bez sankci, vydirani a vojenskych hrozeb. Je nacase to prolhane doupe CT a Cro radne vycistit!!!

  EK prehanite s Babisem. Babis je obet politicky zadane stvanice, podporovane medii, ktere financuji sily klientelismu a korupce.
  Babis s korupci a okradanim na danich jako financni ministr skoncil, proto je tercem stvanice. Chteji ho za kazdou stranu odstranit!!

 • Drahoš nestačil v duelu na Horáčka a myslí si, že zvládne Zemana? Tomu říkám sebevědomí, které plyne z nevědomí. Pokud Drahoš porazí Zemana, bude to tím, že Zeman podporuje Babiše. Nejde o Čapí hnízdo. Při dotaci všichni upravují informace tak, aby dotaci získali. Jde o to, že Babiš se chová stejně, jako jeho krajan Husák. Zavádí všudypřítomné šmírování a ovládání lidí v jejich každodenním životě. Zeman nepředstavuje nebezpečí. Skutečnou hrozbou pro demokracii je Babiš a jeho novodobá normalizace.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*